11. 7. 2013
Kam vyrazíte za zábavou cez víkend?
Najbližší letný víkend opäť ponúkne množstvo aktivít, ktorých sa môže zúčastniť celá vaša rodina. Stačí si len vybrať.

Windsurfing na Rudave
Od piatka 12. júla opäť ožije rekreačná oblasť Rudava v Malých Levároch. Nepôjde však o športovo-hudobný festival, ktorý tu niekoľko rokov zabával davy – Summerbeach Rudava. Tento raz svoj stan rozbalia milovníci windsurfingu. Rekreačná oblasť Rudava Malé Leváre v spolupráci s winsurfingovou školou F4 pozývajú všetkých záujemcov o windsurfing, ale aj tých, ktorí sa chcú len pokochať pohľadom. Od piatka do nedele tu budú inštruktori zaúčať začiatočníkov do tajov tohto športu, prísť  však môžu aj zabehnutí windsurferi. Po oba dni sa uskutočnia aj večerné párty, na ktoré ste všetci samozrejme pozvaní. Vstup 2 €. Ubytovanie je vo vlastných stanoch.

Prechádzky Zámockým parkom so sprievodcom
Nezabudnite ani na špeciálne letné prechádzky Zámockým parkom so sprievodcom. Ten vám prezradí napríklad aj to, ako vyzeral Zámocký park v minulosti, ako a na čo ho využívali Pálfiovci, aká je história kaplnky, ktorá sa nachádza v útrobách Zámockého parku, ale tiež aké vzácne dreviny tu rastú. No a dozviete sa aj to, kedy zmizla koniareň, ktorá bola kedysi súčasťou Malackého kaštieľa.
Stretneme sa v sobotu o 13.45 h pred Malackým kaštieľom.

Úvod Kultúrneho leta
Arteterapiu v Zámockom parku s Andreou Záhradníkovou Krajčírovou si budú môcť vychutnať v sobotu dospelí (od 10.00 do 18.00 h) a v nedeľu deti (od 16.00 h). Ide o kreslenie, maľovanie, hru na rôzne hudobné nástroje, teda všetko pre harmonizáciu duše. V nedeľu budú mať svoje predstavenie aj sokoliari, no a program o 17.00 h zavŕši premiéra rozprávky O zlatej priadke v podaní Divadla Žihadla.

Výstava v Malackom kaštieli
Víkend si môžete spríjemniť aj prehliadkou Malackého kaštieľa, či výstavy, ktorá je aktuálne jeho súčasťou. Ide o výstavu s názvom Farebný svet. Umelec Jozef Anovčin predstavuje svoju tvorbu v podobe tridsiatky obrazov malackému publiku. Motívmi autorových olejomalieb, akrylov a pastelov sú pohľady do prírody okolo nás.  

Otváracie hodiny:
št, pia: 16.30 – 18.00 h
so, ne: 15.00 – 17.00 h

V iných časoch sa môžete objednať na t. č.: 034/772 23 87.

-red-

 
Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok