27. 5. 2022
Judisti opäť súťažili
V sobotu 21. mája sa naši odvážni judisti z JUDO-clubu TJ Strojár Malacky postavili na tatami na 1. medzinárodnej Veľkej cene mesta Levice. Na súťaži sa zúčastnilo 316 pretekárov z 5 štátov – Slovenska, Česka, Rakúska, Maďarska a Ukrajiny.
„Naši pretekári predviedli pekné boje, aj keď to nie všetkým stačilo na medailové umiestnenie. Pre Damiána Zajaca (supermini), Adama Kovára (supermini) a Alexa Durčáka (starší žiak) to bola vôbec prvá veľká súťaž. Nezľakli sa, nabrali všetku odvahu, súperom nič nedarovali a celkom slušne ich potrápili,“ vraví trénerka judistov Soňa Zajacová Kunšteková a dodáva: „Svojim zverencom stále vravím, že nie je dôležitá medaila. Hoci veľmi poteší, oveľa dôležitejšie je nevzdať to hneď na začiatku a zo všetkých síl bojovať, aj keď to nie vždy musí vyjsť. Aj prehra je skúsenosť, a dobrá skúsenosť. Pretekári aspoň vidia svoje rezervy, a tak vieme, na čom musíme spolu popracovať.“
Napokon si z Levíc judisti priviezli tieto umiestnenia: Alex Durčák 2. miesto, Adam Kovár 3. miesto, Dominik Matlovič, Filip Kovár a Damián Zajac 5. miesto.

Blahoželáme!

Text: -red-/JUDO-clubu TJ Strojár, foto: JUDO-club TJ Strojár 

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok