31. 8. 2022
Jubilejný výstup na Vysokú

Tak ako vždy prvú nedeľu po Zuzane sa uskutočnil Záhorácky výstup na Vysokú, v tomto roku, už 15. ročník. Je to súčasne Memoriál Zuzky Krajčírikovej, mladej turistky a organizátorky rôznych mládežníckych podujatí v našom meste, ktorá bola veľkou milovníčkou hôr. Jej pamiatku si uctili účastníci výstupu položením kytičky k pamätnej tabuli, ktorá je práve na Vysokej.
I keď počasie ráno neveštilo nič dobré – bolo dusno a zamračené – nakoniec vyše 60 účastníkom prialo. Vzhľadom na sucho a nebezpečenstvo požiarov však chýbalo tradičné opekanie. Aj tak si spokojní účastníci okrem pekného zážitku odnášali domov účastnícku kartičku, a keďže išlo o jubilejný ročník, všetci dostali aj účastnícky odznak. Filatelisti dokonca pripravili i korešpondenčný lístok, ktorý bolo možné z tohto podujatia odoslať.
Pri spiatočnej ceste autobusom z Vývratu si všetci zaželali veľa zdravia, aby sa o rok mohli opäť na Vysokej stretnúť. Organizátormi boli tradične mesto Malacky, obec Kuchyňa, Komisia pre mládež a šport MsZ Malacky, Centrum voľného času, Mestské centrum kultúry a odbor Matice slovenskej v Malackách.

Text: A. Pašteka, foto: Š. Sopóci

Ďalšie
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
23. 2. 2024
Pozývame vás venčiť psíkov

            Strávte víkendové doobedia so psíkmi a oni vám darujú veľa lásky. Venčenie…

Zobraziť celý článok