31. 8. 2022
Jubilejný výstup na Vysokú

Tak ako vždy prvú nedeľu po Zuzane sa uskutočnil Záhorácky výstup na Vysokú, v tomto roku, už 15. ročník. Je to súčasne Memoriál Zuzky Krajčírikovej, mladej turistky a organizátorky rôznych mládežníckych podujatí v našom meste, ktorá bola veľkou milovníčkou hôr. Jej pamiatku si uctili účastníci výstupu položením kytičky k pamätnej tabuli, ktorá je práve na Vysokej.
I keď počasie ráno neveštilo nič dobré – bolo dusno a zamračené – nakoniec vyše 60 účastníkom prialo. Vzhľadom na sucho a nebezpečenstvo požiarov však chýbalo tradičné opekanie. Aj tak si spokojní účastníci okrem pekného zážitku odnášali domov účastnícku kartičku, a keďže išlo o jubilejný ročník, všetci dostali aj účastnícky odznak. Filatelisti dokonca pripravili i korešpondenčný lístok, ktorý bolo možné z tohto podujatia odoslať.
Pri spiatočnej ceste autobusom z Vývratu si všetci zaželali veľa zdravia, aby sa o rok mohli opäť na Vysokej stretnúť. Organizátormi boli tradične mesto Malacky, obec Kuchyňa, Komisia pre mládež a šport MsZ Malacky, Centrum voľného času, Mestské centrum kultúry a odbor Matice slovenskej v Malackách.

Text: A. Pašteka, foto: Š. Sopóci

Ďalšie
Mestská polícia
Práca
Oznamy
3. 2. 2023
Mestská polícia Malacky prijme príslušníka

Mesto Malacky vyhlasuje prijímacie konanie na obsadenie miesta – príslušník Mestskej polície…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok