9. 11. 2012
Jesenné čistenie skládok
Napriek viacerým možnostiam likvidácie odpadu, ktoré sú pripravené pre našich obyvateľov (zber komunálneho aj separovaného odpadu, zvoz objemného odpadu atď.) sa naše mesto borí so stále sa opakujúcim sa javom vytvárania nepovolených skládok odpadu v neďalekých, ale ľudskému oku na prvý pohľad skrytých lokalitách. Mnohí nepochopiteľne uprednostňujú odvoz odpadu do lesa, aj keď mesto má dva bezplatné odpadové dvory, a to často len o ulicu ďalej než skládka.

Je veľa indícií, ktoré signalizujú, že tí, čo sa odpadu zbavujú nepovoleným spôsobom a v rozpore s prijatými pravidlami, nie sú len bežní obyvatelia, ale aj podnikatelia. Dolapiť a najmä usvedčiť vinníka je však ťažké, a preto zlepšenie situácie zostáva v rovine svedomia každého z nás. „Skládky čistíme spravidla dvakrát ročne, na jar a na jeseň. Pracovníkom oddelenia služieb na jar pomáhali aj nezamestnaní v rámci aktivačných prác formou  menších obecných služieb, lenže zmluva medzi mestom a úradom práce bola ukončená k 30. 9., takže je to už len v našej réžii,“ hovorí J. Slezák z MsÚ.   

K najboľavejším miestam mesta stabilne patrí Stupavská v smere na Vampíl pri bývalom podniku SAD, Továrenská ulica popri hlavnej ceste v okolí firiem Tower, Swedspan a popri penzióne Zuzana až k rybníkom a k hlavnej ceste na Plavecký Štvrtok. Ďalším miestom vytvárania nelegálnych skládok je lokalita Pri Maline a najväčší neporiadok sa kopí na Ulici B. Nemcovej.

Je povinnosťou mesta skládky likvidovať a nestojí to málo. “Len odvoz vyzbieraného neporiadku zo skládok tento rok podľa faktúr zo spoločnosti TEKOS, spol. s r. o., stál 597,54 €,” uviedla B. Orgoňová z MsÚ Malacky. Vďaka tejto položke sa výrazne zvyšuje aj poplatok za uloženie odpadu na skládku v A.S.A. Zohor a netreba zabúdať ani na investície do pracovnej sily.  

Text, foto: -tabu- 
    
Ďalšie
Šport
5. 6. 2023
Boris Bojanovský je tretíkrát majstrom SR 

Basketbalová extraliga má za sebou sezónu 2022/2023. Siedmy finálový zápas v pondelok 29. mája…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok