Je veľa indícií, ktoré signalizujú, že tí, čo sa odpadu zbavujú nepovoleným spôsobom a v rozpore s prijatými pravidlami, nie sú len bežní obyvatelia, ale aj podnikatelia. Dolapiť a najmä usvedčiť vinníka je však ťažké, a preto zlepšenie situácie zostáva v rovine svedomia každého z nás. „Skládky čistíme spravidla dvakrát ročne, na jar a na jeseň. Pracovníkom oddelenia služieb na jar pomáhali aj nezamestnaní v rámci aktivačných prác formou menších obecných služieb, lenže zmluva medzi mestom a úradom práce bola ukončená k 30. 9., takže je to už len v našej réžii,“ hovorí J. Slezák z MsÚ.
K najboľavejším miestam mesta stabilne patrí Stupavská v smere na Vampíl pri bývalom podniku SAD, Továrenská ulica popri hlavnej ceste v okolí firiem Tower, Swedspan a popri penzióne Zuzana až k rybníkom a k hlavnej ceste na Plavecký Štvrtok. Ďalším miestom vytvárania nelegálnych skládok je lokalita Pri Maline a najväčší neporiadok sa kopí na Ulici B. Nemcovej.
Je povinnosťou mesta skládky likvidovať a nestojí to málo. “Len odvoz vyzbieraného neporiadku zo skládok tento rok podľa faktúr zo spoločnosti TEKOS, spol. s r. o., stál 597,54 €,” uviedla B. Orgoňová z MsÚ Malacky. Vďaka tejto položke sa výrazne zvyšuje aj poplatok za uloženie odpadu na skládku v A.S.A. Zohor a netreba zabúdať ani na investície do pracovnej sily.
Text, foto: -tabu-
Obyvatelia postihnutí povodňami môžu požiadať o finančnú pomoc
Ak vám veľká voda poškodila alebo zničila rodinný dom, bytalebo iné obydlie vrátane zariadenia,…
Záhoráci nestačili v Prešove na majstra
Kvôli výrazným dažďom a kalamitnej situácii na Záhorí sa duel 3. kola najvyššej hádzanárskej…