30. 4. 2012
Jedni sa bavili, iní ničili... To najlepšie nás ešte len čaká!

Jar aj skvelý program vylákali Malačanov do Zámockého parku na podujatia už v piatok, v sobotu aj v nedeľu pred Prvomájovými Malackami. Stan pri kaštieli pre 1200 ľudí a okolo neho a v ňom občerstvenie boli zónou relaxu a príjemným azylom pre milovníkov hudby, v sobotu pre detských divákov s ich rodičmi a v nedeľu na dvoch predstaveniach divákov rozohriala Partička s päticou obľúbených mladých improvizátorov a komikov.

Lístky na ňu si kúpilo asi 830 ľudí, ktorí sa aj aktívne zapájali a boli spolutvorcami zábavy. Aleja v Zámockom parku bola počas celého víkendu aj miestom prechádzok párikov, skupiniek a celých rodín. Mnohí sa chceli potešiť pohľadom na novú fontánu na lúke pri kaštieli, ktorá po prvý raz naostro vytryskla v piatok  27. 4. o 19.00 h. Žiaľ, nevydržala ani 24 hodín. Už v sobotu pred začiatkom Detského popoludnia bola neplánovane odstavená!

„Už v sobotu o 14.00 h sme dostali avízo, že fontána prestala striekať. Niekto vandalským spôsobom zničil nasávací kôš vnútri fontány. Pravdepodobne po ňom poskákal,“ povedal pracovník mesta pohotovostne privolaný v záujme vyriešenia problému. Dodávateľská firma operatívne cez noc vyrobila náhradný kôš, ktorý sa podarilo nainštalovať tak, aby už v nedeľu bola opäť funkčná.

Obnovenie fontány na mieste, kde kedysi v minulosti stála, si vyžiadalo nemalé prostriedky mesta aj sponzorov. Chuť ničiť však hodnoty nepozná a nectí, azda iba keď sa odrazia na primeranom treste. Vinníka však nepoznáme a je zvláštne, že si ho v sobotu popoludní nikto nevšimol. Pripomíname, že na nevhodné správanie je treba upozorniť políciu. Fontána neslúži na kúpanie ľudí ani zvierat, nehádžu sa do nej odpadky ani inak sa neznečisťuje. Len tak nám spríjemní letné dni a noci.

Otvorenie Prvomájových Malaciek 2012 je pripravené na hlavnej tribúne (v stane pri kaštieli) 1. mája o 10.00 h a zakrátko vystúpenie famóznych Cigánskych diablov. Potom Vás čaká už len veľa hudby na troch tribúnach, príjemné stretnutia, zmes zábavy, voňavých dobrôt, pre deti kolotoče, koníky, vystúpenia skupín historického šermu v šermiarskom tábore, pre mládež aj alternatívne aktivity na hádzanárskom ihrisku a pre milovníkov športu exhibičné futbalové a volejbalové zápasy.

Scéna mladých a hlavná scénanezmĺknu ani v neskorých večerných hodinách. Program vyvrcholí Majálesom s Tenorom v stane od 19.00 do 23.00 h. Želáme vám nádherný slnečný a spokojný jarný deň a nezabudnuteľné spomienky na Prvomájové Malacky 2012!

 

T. Búbelová; Foto: -mija/naty/tabu/otano/msp-     


Fotogaléria na Facebooku

Ďalšie
Šport
23. 4. 2024
Záhoráci vstúpili do bojov o 5. miesto prehrou

Hádzanári Stupavy a Malaciek Záhoráci sa po vypadnutí vo štvrťfinále play off predstavia v skupine…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 4. 2024
V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase

V Šali to nevyšlo, Malačania zlomení v druhom polčase Futbalisti FC Žolík Malacky prehrali v 23…

Zobraziť celý článok