4. 3. 2014
Jarné prebúdzanie
Jar je cítiť vo vzduchu, no z ulice ju nevnímame tak, ako keď sa oddáme pokojnému pohľadu na prebúdzanie prírody zblízka. Na svoj dvor pri dome na Záhoráckej ulici nás pozvala pani Viera Zaičková z Malaciek. Ukázala nám hojnosť snežienok v záhrade neďaleko potoka, kde-tu vedľa nich už vystrčené hlávky krókusov a zatiaľ nesmelých a ojedinelých fialiek.

„Vtáčiky stále potrebujú prikrmovať, lebo hoci sa zdá teplejšie, hmyzu ešte pre ne nie je dostatok,“ povedala pri sypaní slnečnice do početných kŕmidiel na stromoch. Pri potoku nám ukázala aj stopy, ktoré na obrúsených stromoch zanechal bobor. „Voda je teraz nezvyčajne čistá a už vôbec nepáchne – pozorujeme to, odkedy je vybudovaná kanalizácia,“ dodala, no mrzí ju, že ľudia si to nevážia a znečisťujú potok a jeho okolie odpadkami.

Azda k najkrajším jarným zážitkom tohto dňa patrilo pozorovanie správania mačacej rodinky. Dojímavá starostlivosť mačacej mamky o svoje týždňové mačiatka potešila nielen srdce človeka, ale aj objektív nášho redakčného fotoaparátu…

Text, foto: -tabu-
Ďalšie
Šport
25. 6. 2024
Judisti už dosúťažili

Dvoma súťažami vLeviciach sa skončilo zápolenie vjude mladších vekových kategórií v tomto školskom…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Rozvoj
Cykloturistika
25. 6. 2024
Cyklotrasy – otázky verejnosti (2)

Kto má prednosť? Dve križovatky, rovnaká odpoveď V nadväznosti na naše predchádzajúce články o…

Zobraziť celý článok