18. 4. 2013
Jarná zberateľská burza a výstava zberateľských pokladov

V sobotu 20. apríla sa v Školskej jedálni ZŠ Dr. J.  Dérera uskutoční od 8. do 12. hodiny Jarná zberateľská burza. Vstupné je 50 centov, deti majú vstup zdarma. Burza je určená nielen pre filatelistov, ale i pre ďalšie zberateľské odbory – mince, bankovky, pohľadnice atď.

Malackí filatelisti vás zároveň pozývajú na propagačnú výstavu poštových známok, celín, celistvostí, pohľadníc a iných filatelistických a zberateľských materiálov, ktorá pokračuje v Malackom kaštieli. V sobotu 20. apríla bude otvorená výnimočne už od 12.30 h, aby tam milovníci filatelie mohli ísť rovno z burzy. 

Na výstave sú ukážky zo zbierok známok Uhorska, Československa, Slovenského štátu i  terajšej Slovenskej republiky. Nechýbajú ani ukážky z aerofilatelistickej zbierky, námetových zbierok, ako aj špeciálnych filatelistických zbierok. 

Záujemcovia si môžu prezrieť i ukážky z filatelistických materiálov, ktoré vydal Klub filatelistov ZSF 52-32 Malacky. Vystavené sú aj ukážky zo zbierky starších i novších pohľadníc Malaciek. Ide len o zbierky členov klubu, a preto nie je výstava súťažná, ale len propagačná. K dispozícii sú aj propagačné materiály či plagáty propagujúce slovenské známky.

Výstavu obohatili i návrhy slovenských známok od akademického maliara Ivana Schurmanna, autora mnohých československých i slovenských známok.

– A. Pašteka – 

PLAGÁT

Ďalšie
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
23. 2. 2024
Pozývame vás venčiť psíkov

            Strávte víkendové doobedia so psíkmi a oni vám darujú veľa lásky. Venčenie…

Zobraziť celý článok