5. 4. 2018
Jakub Vilímek: nenápadný silák
V civile pôsobí skromne až placho, avšak na súťažnom pódiu srší sebavedomím. Pochádza z Jakubova a najväčší úspech svojej kariéry dosiahol ako reprezentant malackej kulturistiky. Vlani na majstrovstvách sveta v kategórii do 180 cm obsadil skvelé 4. miesto. Jakub Vilímek.

„Dnes je to na deň presne desať rokov, čo som sa začal venovať kulturistike,“ začal svoje rozprávanie sympatický Jakub a spomína, ako sa to všetko začalo: „Chodil som na atletiku a so spolužiakmi sme sa hecovali, akú váhu zdvihneme v drepe. Trúfal som si na 130 kíl. O tri mesiace som už absolvoval svoju prvú súťaž, kde som na chrbte zdvihol 142-kilové závažie.“ Zároveň s úsmevom dodáva, že on sám vtedy vážil 52 kilogramov. A tak sa z atletickej liahne Petra Filipa dostal do kulturistickej skupiny Zdena Krajčíra. Keďže o Jakubovej skromnosti už bola reč, nepochválil sa, že kedysi bol majstrom Slovenska žiakov v behu na 60 metrov. Prezradil nám to už spomínaný jeho prvý tréner P. Filip.  
Pre Jakuba sa už začína ďalšia sezóna. Prvé súťaže bude mať v apríli a v máji, avšak tá najväčšia tohtoročná výzva ho čaká na jeseň. Čitateľom snáď môžeme prezradiť, že ide o zásadný životný krok. Takže na záver už iba srdečné prianie: Veľa šťastia!

Text: Ľ. Pilzová, foto: I. Kopcek, EastLabs Team

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok