9. 5. 2018
Jakub Kopiar pretekal v talianskom Oderze
Úspešný malacký atlét Jakub Kopiar absolvoval preteky na desať kilometrov po cestných okruhoch v talianskom mestečku Oderzo. Výkon ho nabil optimizmom a vrátil sa s pozitívnymi pocitmi. 

Náš junior sa z česko-slovenskej partie bežcov umiestnil najvyššie – na 23. mieste (zhruba zo 40 pretekárov na štarte). Jeho čas v cieli 34:14 je však zlovestný, ale podľa Jakuba, ktorý nikdy nemal problém pristupovať k svojim výkonom kriticky, merala trať viac, ako len desať kilometrov. Bežalo sa totiž deväť mestských okruhov o dĺžke 1100 m. Tých zvyšných sto metrov však malo – podľa nášho pretekára – zhruba 300 – 350 metrov navrch. Môže byť, aj výkony ostatných slovenských bežcov sa rozchádzali zhruba o minútu s tými, čo sú inak schopní zabehnúť. J. Kopiar tvrdil, že podľa jeho hodiniek, čistý čas na desiatku mal na úrovni 33:02 min. Tento čas by znamenal minimálne nesmelý návrat k Jakubovým výkonom z jesene minulého roka. 

Do Talianska cestoval J. Kopiar s manažérom Zdeňkom Simonom, ktorý mal v januári na Apeninskom polostrove mužského bežca Jakuba Valachoviča a dorastenku Zuzanu Švejdovú ako účastníkov medzinárodného, pre Talianov až legendárneho Campaccio krosu. 

Text a foto: ekipa
Ďalšie
Práca
Oznamy
9. 7. 2024
Centrum voľného času hľadá vychovávateľa

Centrum voľného času v Malackách hľadá kreatívneho, všestranného, flexibilného, zodpovedného,…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
8. 7. 2024
Vojtech Planka vystúpil na Gerlach

Rekreačný bežec a zanietený turista Vojtech Planka zdolal pred pár dňami Gerlachovský štít. Vôbec…

Zobraziť celý článok