28. 10. 2014
Hviezdičky z dopravnej výchovy

Elokované triedy MŠ na Hviezdoslavovej ulici realizujú projekt s názvom Hviezdičky z dopravnej výchovy s celkovými nákladmi 2025 €. Podporu vo výške 1850 € získala škôlka z Nadácie Volkswagen  Slovakia cez grantový projekt Bezpečne na cestách.

Škôlka na Hviezdoslavovej ulici začala s postupnou revitalizáciou školského dvora, v najbližších dňoch bude v rámci projektu Hviezdičky z dopravnej výchovy vytvorené na betónových plochách odborníkom navrhnuté dopravné ihrisko.  Škôlka tiež zakúpila odrážadlá a kolobežky, prilby a reflexné vesty. Výstupom projektu sú okrem iného aj krátke animované filmy, ktoré znázorňujú rôzne dopravné situácie, do ktorých sa deti ako účastníci cestnej premávky môžu dostať. Vďaka tomu sa z grantových prostriedkov do škôlky zakúpil fotoaparát so statívom.

Cieľom projektu je zvýšiť povedomie detí o pravidlách cestnej premávky, nech si osvoja základy bezpečného správania na cestách. Pri vzdelávaní využívali interaktívnu tabuľu, neskôr si modelovali situácie na magnetickej tabuli a fotili jednotlivé sekvencie tak, aby ich s pomocou pedagógov vedeli spojiť do krátkeho animovaného filmu. Zážitkom pre deti iste bola aj návšteva štábu, ktorý prišiel zhotoviť o projekte pre Nadáciu Volkswagen spot.

Elokované triedy MŠ Hviezdoslavova pravidelne usporadúvajú aj recitačnú prehliadku Mám básničku na jazýčku. V rámci dopravného projektu  vznikajú aj básničky k téme, ktoré potom na jar malí škôlkari z Hviezdoslavovej prezentujú verejnosti.

Text, foto: MŠ Hviezdoslavova

 

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok