24. 5. 2024
Hrnček z Malaciek pre Kaisera s Lábusom

Návšteva Stovežatej, Divadlo Kalich a trochu šťastia

            Kto by nepoznal obľúbených hercov a zabávačov Jiřího Lábusa a Oldřicha Kaisera. Ich scénky patria do zlatého fondu televízneho humoru a zároveň tieto dve osobnosti zdobia repertoár pražského Divadla Kalich. Spoločne ich tam môžete vidieť v inscenáciách ako Žena za pultem, či Jak Kubrt se Sněhurkou jeli vlakem. A práve na druhé menované predstavenie, v ktorom ožíva ikonický televízny referent Kubrt, zašli aj Malačania: Peter Tichý s manželkou Luciou.

            Na tom by nebolo nič zvláštne, veď za sedem rokov repríz „Kubrta se Sněhurkou“ sa do Divadla Kalich z našich končín vybralo mnoho priaznivcov divadla, no za zmienku stojí štipka odvahy i šťastia, ktorá viedla aj k stretnutiu Lucie a Petra s hercami. Peter Tichý skrátka skúsil poslať email, a motyka vystrelila! „Napísal som do divadla mail, či sa môžeme stretnúť s hercami po predstavení. Odpoveď bola kladná.“

            Manželia im darovali šálky s motívom nášho mesta. „V šatni bola úžasná atmosféra, herci boli neskutočne príjemní a vtipní, najmä pán Lábus,“ hovorí s úsmevom Peter. Keď sa hlavných protagonistov pýtali na Záhorie, priznali, že náš región poznajú len okrajovo. Jiří Lábus však spomínal, že kedysi pripravoval na Záhorí predstavenie s Júliusom Satinským, no žiaľ, už to nestihli.

Text: -jh-, foto: P. Tichý

Ďalšie
Práca
Oznamy
21. 6. 2024
MsCSS hľadá pomocnú silu do kuchyne

Zamestnávateľ: Mestské centrum sociálnych služieb MalackySídlo: 1. mája 9, 901 01 MalackyPracovné…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok