19. 6. 2013
Horúčavy nám menia režim

Počas dvoch extrémne horúcich dní na začiatku tohto týždňa na celom Slovensku údajne skolabovalo asi sto ľudí. V Malackách v stredu už o 10.00 h ukazoval mestský teplomer 32 stupňov Celzia! Počasie si vyžaduje osobitý režim v práci aj v škole. Mnohé budovy sú prehriate a pobyt v nich je mimoriadne vyčerpávajúci. Odborníci ľuďom neodporúčajú pobyt vonku od 11.00 h cca do 16.00 h, ak je to možné.

Vzhľadom na tieto skutočnosti upravil klientske hodiny a pracovný čas zamestnancom aj Mestský úrad v Malackách. V dňoch 19. 6. a 20. 6. ho môžete navštíviť a vybaviť to, čo potrebujete, od 6.00 do 14. 00 h, nie neskôr. Zamestnanci nemajú skrátený pracovný čas, ale môžu skôr prísť a potom aj skôr odísť. Na Školský úrad nahlásili skrátené vyučovanie aj dve malacké školy – ZŠ Štúrova a ZŠ Záhorácka.

“Vyučovanie trvá najviac 6 hodín, teda do 12.00 h. Hodiny sú skrátené na 35 minút a prestávky sú tiež kratšie,” povedala riaditeľka školy G. Emrichová. „Obedy sa vydávajú len do 13.00 h a po splnení povinností môžu skôr odísť aj učitelia a prevádzkoví zamestnanci školy,“ spresnila riaditeľka. Takýto režim platí od utorka 18. 6. a trvá do konca tohto tropického týždňa.

-tabu-

Ďalšie
Šport
9. 6. 2023
Pre hádzanú obetuje všetko: Laura Walterová patrí k najlepším

Keď sa narodíte do hádzanárskej rodiny a prejavíte záujem o šport, nie je veľká šanca, že sa vašou…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Spoločnosť
9. 6. 2023
Mestské zastupiteľstvo: urgent, migranti, klimatická stratégia, komisie

Poslanci MsZ 30. mája prerokovali okrem tém spomenutých v nadpise tohto článku aj návrh na…

Zobraziť celý článok