„Dúfame, že nám tie hodiny vrátite,“ pristavovali sa ľudia pri pracovníkoch mesta Malacky, ktorí v piatok 30. 11. ráno demontovali pouličné hodiny na Kláštornom námestí. Všetci sme si na ne zvykli a mnohí už podvedome „mrkneme“ nielen na čas, ale aj na údaj o teplote vzduchu. Od nárazu počas havárie však ich kovový stĺp zostal pokrivený a rozkývaný.
„Chodník sa rozoberie, vyhĺbi sa jama a urobí pevnejší betónový základ. Ten však musí stuhnúť, ale budeme sa snažiť, aby hodiny boli späť na svojom mieste ešte v tomto roku,“ povedal vedúci oddelenia služieb MsÚ F. Klíma. Podľa robotníkov, ktorí museli hodiny odviezť do úschovy, je mechanizmus hodín nepoškodený. Ide len o ich zastabilizovanie. Opravu vykoná mesto v spolupráci so spoločnosťou TEKOS, spol. s r. o.
Text, foto: T. Búbelová
Bojan Ćirić: Malacky majú najlepších fanúšikov na Slovensku!
Na konci apríla sa skončila sezóna nášho A tímu mužov v Niké Handball extralige. Hoci Záhoráci v…
Záver futbalovej sezóny
Futbalisti áčka FC Žolík Malacky majú za sebou dve predposledné kolá aktuálnej sezóny III. ligy.…