19. 6. 2009
Hľadá sa profesionálna rodina pre 7-ročného Danka

Mnoho vecí v našom živote berieme ako samozrejmosť bez toho, aby sme sa nad nimi čo i len na chvíľku zamysleli a boli za ne vďační. Jednou z nich je aj fungujúca rodina. Nie pre každého človeka je to realita, pre niektorých iba nesplnený sen – tak ako pre sedemročného Danka z detského domova Macejko. Pracovníci  detského domova sa snažia Dankovu obrovskú túžbu po rodine splniť a hľadajú preňho profesionálneho rodiča.

Ide o špeciálnu formu starostlivosti o dieťa, ktorú rodič vykonáva vo svojom vlastnom rodinnom prostredí, prebratím záväzku sa však stáva súčasne zamestnancom detského domova. Pri profesionálnych rodičoch sa vyžaduje minimálne stredoškolské vzdelanie ukončené maturitou a schopnosť zvládať starostlivosť o pridelené dieťa. Súčasťou prípravy je aj edukačné vzdelávanie.

„Danka hneď po pôrode matka opustila. A aj keď je to veselý chlapček, v rodinnom prostredí by bol oveľa šťastnejší. Budúci prváčik je milý, prítulný, miluje bicyklovanie a drobné práce v záhrade. Napriek tomu, že trpí na diabetes mellitus, je živý a spontánny. Odmalička je vedený k samostatnosti, takže si dokáže pichnúť inzulín aj sám,“ predstavila chlapčeka sociálna pracovníčka z detského domova Macejko Viktória Skokánková.

A čím chce Danko byť, keď vyrastie? Jeho vytúžené budúce povolanie sa mení zo dňa na deň; jediné, čo zostáva nezmenené, je túžba po rodine. Ak máte odvahu splniť jeden veľký detský sen, kontaktujte detský domov Macejko (tel. č.: 034/772 2446, 034/243 3013, 0918 494 550,
e-mail: ddmriaditel@gmail.com).

Silvia Rajnová

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok