19. 6. 2009
Hľadá sa profesionálna rodina pre 7-ročného Danka

Mnoho vecí v našom živote berieme ako samozrejmosť bez toho, aby sme sa nad nimi čo i len na chvíľku zamysleli a boli za ne vďační. Jednou z nich je aj fungujúca rodina. Nie pre každého človeka je to realita, pre niektorých iba nesplnený sen – tak ako pre sedemročného Danka z detského domova Macejko. Pracovníci  detského domova sa snažia Dankovu obrovskú túžbu po rodine splniť a hľadajú preňho profesionálneho rodiča.

Ide o špeciálnu formu starostlivosti o dieťa, ktorú rodič vykonáva vo svojom vlastnom rodinnom prostredí, prebratím záväzku sa však stáva súčasne zamestnancom detského domova. Pri profesionálnych rodičoch sa vyžaduje minimálne stredoškolské vzdelanie ukončené maturitou a schopnosť zvládať starostlivosť o pridelené dieťa. Súčasťou prípravy je aj edukačné vzdelávanie.

„Danka hneď po pôrode matka opustila. A aj keď je to veselý chlapček, v rodinnom prostredí by bol oveľa šťastnejší. Budúci prváčik je milý, prítulný, miluje bicyklovanie a drobné práce v záhrade. Napriek tomu, že trpí na diabetes mellitus, je živý a spontánny. Odmalička je vedený k samostatnosti, takže si dokáže pichnúť inzulín aj sám,“ predstavila chlapčeka sociálna pracovníčka z detského domova Macejko Viktória Skokánková.

A čím chce Danko byť, keď vyrastie? Jeho vytúžené budúce povolanie sa mení zo dňa na deň; jediné, čo zostáva nezmenené, je túžba po rodine. Ak máte odvahu splniť jeden veľký detský sen, kontaktujte detský domov Macejko (tel. č.: 034/772 2446, 034/243 3013, 0918 494 550,
e-mail: ddmriaditel@gmail.com).

Silvia Rajnová

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
2. 2. 2023
Karnevalová paráda v Cvečku

Novučičké priestory Komunitného centra pri Cvč privítali v piatok 27. januára všetky…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
Kultúra
2. 2. 2023
Dlhoročná riaditeľka CVČ odchádza do dôchodku

Utorok 31. január bol posledným pracovným dňom pre dlhoročnú riaditeľku Centra voľného času v…

Zobraziť celý článok