30. 5. 2017
Hádzanárky zo Štúrky druhý rok po sebe bronzové na školských majstrovstvách Slovenska

Naše dievčatá si ako aktuálne majsterky okresu Malacky a Bratislavského kraja vybojovali už tretí rok po sebe postup na majstrovstvá Slovenska v hádzanej starších žiačok. Majstrovstvá sa tento rok konali v Detve v dňoch 24. až 25. mája.
Po minuloročnom treťom mieste na majstrovstvách SR v Trnave prišlo k obmene družstva. Do tímu pribudli talentované, ale vzrastom ešte menšie  šiestačky a siedmačky, a tak sme  na majstrovstvá nešli s prehnanými očakávaniami. Staršie hráčky však ukázali že za rok herne pokročili, a napokon to znovu bola bronzová medaila.
V turnaji hrali najlepšie družstvá jednotlivých krajov. Osem krajských víťazov bolo vyžrebovaných do dvoch skupín po štyroch družstvách. Po zápasoch v nich potom prví dvaja z každej skupiny postúpili do semifinále. Tretí a štvrtý zo skupín mohli hrať už len o 5. až 8. miesto.
Naše dievčatá sa dostali do štvorčlennej skupiny spolu s favoritom turnaja Šaľou, s ktorou síce prehrali, ale ďalšie dva zápasy už bez problémov zvládli a postúpili tak do semifinále.
V semifinále narazili na silné Michalovce. Súper bol i tentoraz nad ich sily (vyradil nás aj minulý rok)  a tak ich opäť čakal boj o bronzové medaily s Dunajskou Stredou. Vo vyrovnanom zápase dievčatá zabojovali, výborne zachytala brankárka, zvládli i náročné posledné minúty a právom sa po skončení zápasu tešili z bronzových medailí a zisku tretieho miesta na Slovensku.
Úspech sme  nedosiahli len ako družstvo, ale aj v ocenení najlepších jednotlivcov turnaja. Brankárka Viktória Voržáčková bola  za svoje výkony vyhodnotená ako najlepšia brankárka  majstrovstiev.
Našu školu reprezentovali: Nicol Hladíková, Viktória Voržáčková, Vanda Wunderlichová, Vivien Lukšová, Simona Siváková, Tereza Sakarová, Ivana Velická, Simona Horváthová, Barbora Šmahlíková, Sarah Kujanová, Eva Balaščíková a Laura Walterová.

Výsledky:

V skupine:
ZŠ Štúrova Malacky – ZŠ Hollého Šaľa – 16 : 21 (6 : 11)
ZŠ Štúrova Malacky – ZŠ Benice – 16 : 9 (7 : 1)
ZŠ Štúrova Malacky – ZŠ Bzovík – 30 : 8 (12 : 5)
Semifinále:
ZŠ Štúrova Malacky – ZŠ Okružná Michalovce – 12 : 20 (4 : 11)
Zápas o 3. miesto:
ZŠ Štúrova Malacky – ZŠ Dunajská Streda – 8 : 7 (6 : 5)
 
Celkové poradie Majstrovstiev Slovenska:

1.    ZŠ J. Hollého Šaľa
2.    ZŠ Okružná  Michalovce
3.    ZŠ Štúrova Malacky
4.    ZŠ Vambéryho s VJM, Hviezdoslavova ul., Dunajská Streda
5.    ZŠ Hodžova Trenčín
6.    ZŠ Benice
7.    ZŠ Juh, Vranov nad Topľou
8.    ZŠ Bzovík

D. Šuster

Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok