30. 5. 2017
Hádzanárky zo Štúrky druhý rok po sebe bronzové na školských majstrovstvách Slovenska

Naše dievčatá si ako aktuálne majsterky okresu Malacky a Bratislavského kraja vybojovali už tretí rok po sebe postup na majstrovstvá Slovenska v hádzanej starších žiačok. Majstrovstvá sa tento rok konali v Detve v dňoch 24. až 25. mája.
Po minuloročnom treťom mieste na majstrovstvách SR v Trnave prišlo k obmene družstva. Do tímu pribudli talentované, ale vzrastom ešte menšie  šiestačky a siedmačky, a tak sme  na majstrovstvá nešli s prehnanými očakávaniami. Staršie hráčky však ukázali že za rok herne pokročili, a napokon to znovu bola bronzová medaila.
V turnaji hrali najlepšie družstvá jednotlivých krajov. Osem krajských víťazov bolo vyžrebovaných do dvoch skupín po štyroch družstvách. Po zápasoch v nich potom prví dvaja z každej skupiny postúpili do semifinále. Tretí a štvrtý zo skupín mohli hrať už len o 5. až 8. miesto.
Naše dievčatá sa dostali do štvorčlennej skupiny spolu s favoritom turnaja Šaľou, s ktorou síce prehrali, ale ďalšie dva zápasy už bez problémov zvládli a postúpili tak do semifinále.
V semifinále narazili na silné Michalovce. Súper bol i tentoraz nad ich sily (vyradil nás aj minulý rok)  a tak ich opäť čakal boj o bronzové medaily s Dunajskou Stredou. Vo vyrovnanom zápase dievčatá zabojovali, výborne zachytala brankárka, zvládli i náročné posledné minúty a právom sa po skončení zápasu tešili z bronzových medailí a zisku tretieho miesta na Slovensku.
Úspech sme  nedosiahli len ako družstvo, ale aj v ocenení najlepších jednotlivcov turnaja. Brankárka Viktória Voržáčková bola  za svoje výkony vyhodnotená ako najlepšia brankárka  majstrovstiev.
Našu školu reprezentovali: Nicol Hladíková, Viktória Voržáčková, Vanda Wunderlichová, Vivien Lukšová, Simona Siváková, Tereza Sakarová, Ivana Velická, Simona Horváthová, Barbora Šmahlíková, Sarah Kujanová, Eva Balaščíková a Laura Walterová.

Výsledky:

V skupine:
ZŠ Štúrova Malacky – ZŠ Hollého Šaľa – 16 : 21 (6 : 11)
ZŠ Štúrova Malacky – ZŠ Benice – 16 : 9 (7 : 1)
ZŠ Štúrova Malacky – ZŠ Bzovík – 30 : 8 (12 : 5)
Semifinále:
ZŠ Štúrova Malacky – ZŠ Okružná Michalovce – 12 : 20 (4 : 11)
Zápas o 3. miesto:
ZŠ Štúrova Malacky – ZŠ Dunajská Streda – 8 : 7 (6 : 5)
 
Celkové poradie Majstrovstiev Slovenska:

1.    ZŠ J. Hollého Šaľa
2.    ZŠ Okružná  Michalovce
3.    ZŠ Štúrova Malacky
4.    ZŠ Vambéryho s VJM, Hviezdoslavova ul., Dunajská Streda
5.    ZŠ Hodžova Trenčín
6.    ZŠ Benice
7.    ZŠ Juh, Vranov nad Topľou
8.    ZŠ Bzovík

D. Šuster

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok