3. 2. 2021
Hádzanári Strojára trénujú len individuálne
Posledný zápas odohral mužský tím Strojára ešte začiatkom októbra minulého roka, odvtedy má hádzanárska I. liga nútenú prestávku. Dianie v malackej hádzanej však nie je úplne zastavené.
„Naši muži a dorastenecké kategórie aktuálne trénujú v domácich podmienkach a individuálne, podľa svojich možností a pomocou inštrukcií od trénerov. Tieto tréningy sa zameriavajú na silovo-kondičnú prípravu. Pomáhajú im aj rôzne inštruktážne videá, ktoré počas koronakrízy nabrali na popularite,“ hovorí predseda hádzanárskeho oddielu Strojára Malacky Dušan Frýbert. Keďže trénovať s loptou v telocvični s kolektívom stále nemožno, je športová činnosť klubu značne obmedzená. Hádzanárom bude v silovo-kondičnom tréningu pomáhať aj nová funkčná posilňovacia zóna, ktorá sa začne stavať koncom februára. D. Frýbert verí, že sa investícia do tréningového vybavenia Strojáru vráti v podobe kvalitnejšej hry a lepších zdravotných a pohybových schopností mládeže.   
Klub je na tom aj napriek situácii po finančnej stránke dobre. „Keďže sa nám znížili náklady na trénerov, dopravu a prenájom ihrísk, podarilo sa nám niečo ušetriť. V minulej sezóne 2019/2020 sa nám nielen týmto ušetrením, ale predovšetkým vďaka pomoci od našich sponzorov podarilo kúpiť nové 9-miestne vozidlo Peugeot, ktoré využívame na cestovanie za súpermi,“ skonštatoval D. Frýbert. 

Text a foto: M. Binčík 

Ďalšie
Spoločnosť
21. 3. 2023
Farebný deň

21. marec je Svetovým dňom Downovho syndrómu. Ľudia si vtento deň obliekajú ponožky rôznych…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Školstvo
21. 3. 2023
Zápis do 1. ročníka základných škôl

Mesto Malacky a riaditeľstvá základných škôl v Malackách oznamujú, že zápis na plnenie…

Zobraziť celý článok