25. 3. 2019
Hádzanári po výbornom výkone zdolali ŠKP
Malackí hádzanári v skupine o zotrvanie v extralige zdolali ŠKP Bratislava 28:23. Pripísali si vôbec prvú výhru proti Bratislavčanom v najvyššej súťaži a vďaka získaným dvom bodom si udržali kontakt na predposlednú Modru. Modrania v domácom prostredí zdolali Hlohovec 19:18, takže naši zostali na predposlednom mieste.

Bratislavčania mali už prakticky po konci základnej časti zaručenú záchranu v súťaži, a tak sezónu už len dohrávajú. Diváci v športovej hale Malina videli od začiatku vyrovnané stretnutie. Domáci však zakaždým mierne viedli, po prvom polčase vyhrávali 12:10.

Strojár nechcel dopustiť, aby opäť stratili dobre rozohraný zápas. Svoj náskok postupne zvyšovali, na čom mali najväčšiu zásluhu dvaja legionári – Derviš Birdahič s 10 a Anur Burnazovič so 7 gólmi. Pätnásť minút pred koncom Malacky viedli už o šesť gólov 22:16 a smerovali za dôležitými dvoma bodmi. V zápase proti ŠKP podal Strojár zrejme najlepší výkon v sezóne, fungovala mu obrana i útok, a tak stretnutie nemohlo skončiť inak než výhrou Záhorákov.

Najdôležitejší zápas sezóny o únik z poslednej priečky proti Slovanu Modra odohrajú Malačania v piatok 29. marca o 19.00 v Modre. Ak sa im stretnutie podarí vyhrať, odlepia sa z dna tabuľky a v baráži o udržanie ich bude čakať ľahší súper.

TJ Strojár Malacky – ŠKP Bratislava 28:23 (12:10)

Zostava Malaciek: Dušan Roško (Marek Kuklovský) – Pavol Bízek (1), Tomáš Baláž (1), Robert Baláž (1), Martin Hlaváč, David Stachovič, Anur Burnazovič (7), Tomáš Stachovič (1), Roman Valachovič (2), Mário Prevaj (3), Derviš Birdahič (10), Peter Puškáč (2).

Text a foto: M. Binčík

26. 7. 2024
Záhoráci poznajú plán prípravných zápasov. Súperi sú aj zo zahraničia

Záhoráci Stupava/Malacky už zarezávajú v príprave na novú extraligovú sezónu aj s novými posilami.…