14. 11. 2018
Gymnazisti boli ocenení Medzinárodnou cenou vojvodu z Edinburghu
Začiatkom októbra si za prítomnosti britského veľvyslanca Andrewa Gartha prevzalo 12 študentov štátneho gymnázia v Malackách bronzovú cenu programu Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu.

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu (DofE) je program realizovaný pod záštitou britskej kráľovskej rodiny. Na Gymnáziu, Ul. 1. mája 8 v Malackách sa uskutočňuje už štvrtý rok. Je to program, ktorý mladým ľuďom umožňuje rozvíjať svoje schopnosti v troch oblastiach: talent, šport a dobrovoľníctvo. Program je rozčlenený na tri úrovne: bronzová, strieborná a zlatá. Po absolvovaní každej úrovne na účastníka čaká slávnostná ceremónia, pri ktorej získa medzinárodne uznávaný certifikát.

Malacké gymnázium bolo prvým štátnym gymnáziom na Slovensku, ktoré získalo licenciu na realizovanie tohto programu. V minulom školskom roku si študentka Martina Šimková prevzala cenu priamo za prítomnosti Jeho kráľovskej výsosti Princa Edwarda. Držiteľom bronzovej ceny je už  46 študentov školy, viacerí z nich pokračujú v programe na striebornej a zlatej úrovni.

Gymnázium Malacky
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok