26. 7. 2007
Garáže či skládka?

Bývalé garáže na Pezinskej ulici začínajú miznúť. Stoja na súkromnom pozemku a ich majitelia sa cítia poškodení. Kedysi v 70. rokoch dostali stavebné povolenie a vlastnia garáže, pod ktorými bol nevysporiadaný pozemok. Ten sa vrátil pôvodnému vlastníkovi. Dnes je ťažké zistiť, či „garážnikom“ ponúkol pozemky pod garážami na odkúpenie a prípadne ako zareagovali. Isté je, že pozemok predal novým vlastníkom a dnes je problém na svete.

Pozemok v súkromných rukách neďaleko priemyselného parku isto čaká iné využitie ako priestor na staré garáže, ktoré vo väčšine prípadov už dlhý čas slúžili ako skladiská nepotrebných harabúrd a vrakov. Spory o majetky bývajú nepríjemné a boľavé. Garáže pomaly miznú, no zostáva po nich smetisko gigantických rozmerov. Majitelia pred odvezením garáže nevypracú a všetky veci nechávajú na mieste.

 Takýto postup je v príkrom rozpore s VZN o odpadoch, pokladá sa za vytváranie divokej skládky a páchateľom hrozia nepríjemné sankcie. Lokalitu monitoruje MsP ako kritické miesto so zvýšenou intenzitou vykonávaných kontrol. Tí, čo svoje garáže prevážajú na iné miesto, by nemuseli dávať najavo svoju nespokojnosť s vývojom udalostí takýmto prízemným spôsobom. Vypratať obsah garáže tak, aby po sebe nechali čistý priestor, je ich povinnosťou. 

Ďalšie
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok
Zdravotníctvo
31. 5. 2023
Urgentný príjem v Nemocnici Malacky pokračuje

Nemocnica Malacky predlžuje činnosť urgentného príjmu. Na spoločnom postupe sa dohodlo vedenie…

Zobraziť celý článok