26. 7. 2007
Garáže či skládka?

Bývalé garáže na Pezinskej ulici začínajú miznúť. Stoja na súkromnom pozemku a ich majitelia sa cítia poškodení. Kedysi v 70. rokoch dostali stavebné povolenie a vlastnia garáže, pod ktorými bol nevysporiadaný pozemok. Ten sa vrátil pôvodnému vlastníkovi. Dnes je ťažké zistiť, či „garážnikom“ ponúkol pozemky pod garážami na odkúpenie a prípadne ako zareagovali. Isté je, že pozemok predal novým vlastníkom a dnes je problém na svete.

Pozemok v súkromných rukách neďaleko priemyselného parku isto čaká iné využitie ako priestor na staré garáže, ktoré vo väčšine prípadov už dlhý čas slúžili ako skladiská nepotrebných harabúrd a vrakov. Spory o majetky bývajú nepríjemné a boľavé. Garáže pomaly miznú, no zostáva po nich smetisko gigantických rozmerov. Majitelia pred odvezením garáže nevypracú a všetky veci nechávajú na mieste.

 Takýto postup je v príkrom rozpore s VZN o odpadoch, pokladá sa za vytváranie divokej skládky a páchateľom hrozia nepríjemné sankcie. Lokalitu monitoruje MsP ako kritické miesto so zvýšenou intenzitou vykonávaných kontrol. Tí, čo svoje garáže prevážajú na iné miesto, by nemuseli dávať najavo svoju nespokojnosť s vývojom udalostí takýmto prízemným spôsobom. Vypratať obsah garáže tak, aby po sebe nechali čistý priestor, je ich povinnosťou. 

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok