26. 7. 2007
Garáže či skládka?

Bývalé garáže na Pezinskej ulici začínajú miznúť. Stoja na súkromnom pozemku a ich majitelia sa cítia poškodení. Kedysi v 70. rokoch dostali stavebné povolenie a vlastnia garáže, pod ktorými bol nevysporiadaný pozemok. Ten sa vrátil pôvodnému vlastníkovi. Dnes je ťažké zistiť, či „garážnikom“ ponúkol pozemky pod garážami na odkúpenie a prípadne ako zareagovali. Isté je, že pozemok predal novým vlastníkom a dnes je problém na svete.

Pozemok v súkromných rukách neďaleko priemyselného parku isto čaká iné využitie ako priestor na staré garáže, ktoré vo väčšine prípadov už dlhý čas slúžili ako skladiská nepotrebných harabúrd a vrakov. Spory o majetky bývajú nepríjemné a boľavé. Garáže pomaly miznú, no zostáva po nich smetisko gigantických rozmerov. Majitelia pred odvezením garáže nevypracú a všetky veci nechávajú na mieste.

 Takýto postup je v príkrom rozpore s VZN o odpadoch, pokladá sa za vytváranie divokej skládky a páchateľom hrozia nepríjemné sankcie. Lokalitu monitoruje MsP ako kritické miesto so zvýšenou intenzitou vykonávaných kontrol. Tí, čo svoje garáže prevážajú na iné miesto, by nemuseli dávať najavo svoju nespokojnosť s vývojom udalostí takýmto prízemným spôsobom. Vypratať obsah garáže tak, aby po sebe nechali čistý priestor, je ich povinnosťou. 

Ďalšie
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok
Voľný čas
Spoločnosť
23. 2. 2024
Pozývame vás venčiť psíkov

            Strávte víkendové doobedia so psíkmi a oni vám darujú veľa lásky. Venčenie…

Zobraziť celý článok