Futsalisti divákom: „Ďakujeme za podporu!“

Futsalová extraliga juniorov 10. kolo

1.SFC Canaria Team Malacky : MIBA Banská Bystrica 0:2 (0:1)

Salinka, Závoník – Sova, Buzek, Hitmar, Čeřovský“C“, Mário Lorinczi, Haramia, Ronec, Mifkovič, Vaniš, Foltýn.
Rozhodovali:  Chromý. Martanovič.150 divákov

Zápas sa začal vo vysokom tempe a hneď v úvode padol aj gól, keď sa po chybe domácich presadil v 2. minúte Marko, 0:1. Malacky tento gól nakopol a začali súpera tlačiť. Vypracovávali si veľa gólových šancí, ale v 1. polčase im gól nebol súdený. Do šatní sa odchádzalo za stavu 0:1. Druhý polčas začali Malacky aktívne a súper z Banskej Bystrice len bránil. V 28. minúte hostia prečítali signál domácich a po protiútoku zvyšoval Dobrota na 0:2. Malacky tlačili do súpera, ale v bráne hostí stal výborne chytajúci Longauer. Zápas sa skončil výsledkom 0:2 pre Banskú Bystricu.

Pavol Michalovič (tréner 1.SFC Canaria Team Malacky): „Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, keďže prišiel kvalitný súper s viacerými chalanmi pravidelne nastupujúcimi v najvyššej seniorskej súťaži a v mládežníckych reprezentáciách.
Zápas sme nezačali dobre, keď sme hneď inkasovali gól, po vlastnej chybe. Pre nestranného  diváka možno dobre, že sa začal hrať otvorený futsal, v ktorom sme museli dobiehať súperov náskok. Veľa krát sa nám podarilo zatlačiť a zovrieť Bystricu na vlastnej polke, ale nedokázali sme premeniť  šance. Ak by sa rátal pomer striel na bránu, tak sme v tomto ukazovateli jasne vyhrali, avšak zápas sa hrá na góly, nie na šance. Našu druhú chybu super opäť potrestal, dokázal z minima vyťažiť maximum. Chlapcov chcem pochváliť za obetavý výkon a predvedenú hru. Škoda, že sme z veľkého počtu vypracovaných príležitostí nedokázali rozvlniť ani raz sieť a tým nedopriali sebe, ale aj takmer zaplnenému hľadisku radosť z gólu. Pre našich mladých hráčov je to veľmi dobrá skúsenosť, zahrať si pred toľkými ľuďmi, ktorým ďakujem, že prišli a i napriek prehre, nás odmenili potleskom.“

Jakub Hitmar (hráč 1.SFC Canaria Team Malacky): “Už v šatni sme vedeli, že nás čaká veľmi dôležitý zápas,  o miesto v tabuľke. Do zápasu, sme išli zdravo motivovaní, no hneď v úvode nedôraznosť a nedostupovanie hráčov znamenal gól pre Bystricu 1:0. Podľa môjho názoru, tento moment nás nakopol, počas celého zápasu sme si vytvárali šance, dokonca aj do prázdnej brány, no nevedeli sme ich premeniť. V druhom polčase po prečítanom rohovom signáli, nám unikol hosťujúci hráč a po peknej akcii zvýšili na 2:0. Do konca zápasu sme súpera tlačili, zahrali sme aj power-play, kde sme si vytvorili ďalšie šance, no opäť sme ich nevedeli premeniť. Chcel by som za všetkých chalanov, trénerov a realizačný tým poďakovať fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť. Veľmi si to vážime a tešíme sa na ďalšie zápasy.“

Text: P. Fehér, foto: T. Gavura

22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…