13. 6. 2007
Futbalový turnaj o pohár riaditeľov škôl

V utorok 12. 6. – presne na celoslovenský Deň krivých zrkadiel, sa v Špeciálnej základnej škole v Malackách konal priateľský futbalový turnaj o putovný pohár riaditeľov špeciálnych ZŠ. Zúčastnili sa na ňom družstvá zo Senca, Pezinka, Modry a Malaciek. Pozvanie však prijala aj ŠZŠ na Hálkovej ul. v Bratislave.

Organizátorov potešil aj záujem primátora mesta RNDr. J. Ondrejku, u ktorého podľa riaditeľa ŠZŠ v Pezinku PhDr. L. Vyberala „cítiť, že vyšiel zo školy a dokáže veci inak posúdiť a oceniť“. Hralo sa na ihrisku, na ktoré škola získala financie v rámci projektu podporeného Slovenským futbalovým zväzom, Ministerstvom školstva SR, Krajským školským úradom, Mestom Malacky a UEFA.

Tohtoročný 11. ročník pôvodne iba vidieckeho turnaja sprevádzal i doplňujúci program pre pedagógov hosťujúcich škôl. V čase hry vždy jeden dozoroval a ostatní sledovali multimediálne CD o inšpiratívnych spôsoboch práce s mentálne i kombinovane postihnutými deťmi. Podľa usporiadateľov v turnaji nejde o rivalitu. Najdôležitejšie je posilňovanie vzájomných priateľských vzťahov detí, pedagógov i riaditeľov škôl. „Sme už ako rodina,“ povedala riaditeľka Mgr. M. Míznerová. „Dúfam, že sa tu všetci cítia ako doma,“ dodala.
   

Ďalšie
Šport
9. 6. 2023
Pre hádzanú obetuje všetko: Laura Walterová patrí k najlepším

Keď sa narodíte do hádzanárskej rodiny a prejavíte záujem o šport, nie je veľká šanca, že sa vašou…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Spoločnosť
9. 6. 2023
Mestské zastupiteľstvo: urgent, migranti, klimatická stratégia, komisie

Poslanci MsZ 30. mája prerokovali okrem tém spomenutých v nadpise tohto článku aj návrh na…

Zobraziť celý článok