13. 6. 2007
Futbalový turnaj o pohár riaditeľov škôl

V utorok 12. 6. – presne na celoslovenský Deň krivých zrkadiel, sa v Špeciálnej základnej škole v Malackách konal priateľský futbalový turnaj o putovný pohár riaditeľov špeciálnych ZŠ. Zúčastnili sa na ňom družstvá zo Senca, Pezinka, Modry a Malaciek. Pozvanie však prijala aj ŠZŠ na Hálkovej ul. v Bratislave.

Organizátorov potešil aj záujem primátora mesta RNDr. J. Ondrejku, u ktorého podľa riaditeľa ŠZŠ v Pezinku PhDr. L. Vyberala „cítiť, že vyšiel zo školy a dokáže veci inak posúdiť a oceniť“. Hralo sa na ihrisku, na ktoré škola získala financie v rámci projektu podporeného Slovenským futbalovým zväzom, Ministerstvom školstva SR, Krajským školským úradom, Mestom Malacky a UEFA.

Tohtoročný 11. ročník pôvodne iba vidieckeho turnaja sprevádzal i doplňujúci program pre pedagógov hosťujúcich škôl. V čase hry vždy jeden dozoroval a ostatní sledovali multimediálne CD o inšpiratívnych spôsoboch práce s mentálne i kombinovane postihnutými deťmi. Podľa usporiadateľov v turnaji nejde o rivalitu. Najdôležitejšie je posilňovanie vzájomných priateľských vzťahov detí, pedagógov i riaditeľov škôl. „Sme už ako rodina,“ povedala riaditeľka Mgr. M. Míznerová. „Dúfam, že sa tu všetci cítia ako doma,“ dodala.
   

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok