14. 9. 2012
Futbalové ihrisko poorané
Tento týždeň sa začali terénne práce na futbalovom ihrisku na sídlisku Juh. Pri jeho úprave ide najmä o vyrovnanie terénu a oplotenie ihriska v smere od cesty. Revitalizácia tejto rekreačnej zelenej plochy sa koná za financie poskytnuté formou sponzorského daru od spoločnosti Swedspan Slovakia, s. r. o., pobočka Malacky vo výške 10 000 €. “Naším úsilím je okrem samotnej revitalizácie trávnika zvýšiť bezpečnosť detí, ktoré sa pohybujú alebo hrajú futbal na tomto ihrisku,“ povedala správkyňa zelene M. Gajdárová.

Najskôr bolo treba terén odburiniť pomocou chemického postreku a v súčasnosti sa terén ihriska orie. Nasledovať bude bránenie, čistenie a nakoniec vyrovnávanie terénu valcovaním. Táto fáza je naplánovaná na nasledujúci týždeň. V súvislosti so začatím terénnych úprav žiadame obyvateľov, aby upozornili aj svoje deti, že až do jari bude vstup na ihrisko zakázaný.

Okrem hroziaceho nebezpečenstva by vstup na ihrisko aj v ďalších fázach poškodil vyrovnaný terén a zmaril vykonanú prácu. „Po terénnych úpravách sa začnú stavebné práce na osadení trvalého oplotenia z dvoch strán ihriska v smere od cesty. Keď bude plot dokončený, vysadíme trávnik a ten bude potrebovať nerušený pokoj, aby sa na jar ukázal v plnej kráse.

Text: -tabu-; Foto: -maga-


         
Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok