25. 3. 2019
Futbalisti otočili zápas proti Dunajskej Lužnej
Futbalisti FC Malacky si po prehre v Báhoni napravili chuť v nedeľnom zápase tretieho jarného kola III. ligy BFZ, keď na domácom ihrisku zdolali Dunajskú Lužnú 2:1. Zápas sa pritom pre Malačanov nevyvíjal vôbec priaznivo. V 37. minúte vo vlastnej šestnástke fauloval Lukáš Rupec a rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý s istotou premenil hosťujúci František Lády a Dunajská Lužná išla do vedenia 1:0. Už o štyri minúty bolo však vyrovnané, ďalekonosnú strelu Štefana Kovárika v rukách neudržal brankár hostí Milan Valašík a lopta nakoniec prepadla za bránkovú čiaru – 1:1.

Po prestávke sa Dunajská Lužná spoliehala skôr na protiútoky a Malačania väčšinou útočili do plných. Rozhodol opäť kontroverzný moment v pokutovom území hostí: po rohovom kope zahral rukou jeden z obrancov a v 63. minúte sa opäť kopala penalta. Tú bez problémov premenil najlepší malacký strelec Vladimír Ronec a Malačania viedli 2:1. Zápas sa im vydaril, mrzieť ich môže len zranenie Štefan Kovárika zo záveru stretnutia. FC Malacky si tesný náskok postrážil až do konca a zvíťazil 2:1.

Najbližší zápas odohrajú Malačania v nedeľu 31. marca v Ivanke pri Dunaji. Momentálne sa nachádzajú s 25 bodmi na 9. mieste ligovej tabuľky.

FC Malacky – OFK Dunajská Lužná 2:1 (1:1)

Góly: 42. Štefan Kovárik, 63. Vladimír Ronec (11 m) – 38. František Lády (11 m)

Zostava Malaciek: Patrik Javorský – Lukáš Rupec, Štefan Kovárik (Samuel Vaniš), Daniel Čeřovský, Adam Velický, Andrija Bakrač (Denis Pecho), Mário Lörinczi, Samuel Livora, Mladen Vučić, Juraj Miklušičák (C), Vladimír Ronec (Pavol Michalovič)

Text a foto: M. Binčík
22. 10. 2024
Malačania sa stále držia čela, zvládli nervák vo Veľkých Ludinciach

Futbalisti FC Žolík Malacky zvíťazili v 13. kole 3. ligy Západ na ihrisku TJ Družstevník Veľké…