31. 8. 2017
Futbalisti FC Malacky si pohodlne poradili s Limbachom

Malackí futbalisti hrali netradične v stredu ligový zápas na domácej pôde proti trápiacemu sa Limbachu. V piatom kole IV. ligy im pred týmto stretnutím patrila pozícia lídra, takže Malačania boli jasným favoritom.

Hráči Malaciek boli od začiatku jednoznačne lepším tímom, ich vytrvalý tlak na súpera vyústil do vedúceho gólu už po štvrťhodine hry, z hranice malého vápna prekonal hosťujúceho brankára Jakub Hitmar. Do dvojgólového trháku mohli domáci ísť už o tri minúty neskôr, no Tomáš Mifkovič v dobrej pozícií namieril hlavou tesne vedľa. Druhého gólu sa diváci dočkali po polhodine hry. Jaroslav Zváč vystrelil z hranice veľkého vápna, jeho strela však nebola ani silná, ani presná, no dostala sa k dobre postavenému Tomášovi Mifkovičovi. Ten už nemal problém zvýšiť náskok malackého tímu. Nevydarený polčas pre hostí spoza Karpát pokračoval, v 34. minúte našla lopta z priameho kopu v šestnástke Štefana Kovárika, ktorý dal na 3:0. Domáci tím sa zahryzol do súpera, Vladimír Ronec v 35. minúte svoju šancu síce nepremenil, ale minútu pred koncom prvého polčasu sa skóre menilo opäť. Tomáš Mifkovič sa znova ocitol zoči-voči brankárovi Limbachu a opäť bol úspešný – svojim druhým gólom upravil stav stretnutia na konečných 4:0. 

V druhom polčase sa zápas dohrával v pomalšom tempe, Limbach sa okrem málo nebezpečných striel z väčšej vzdialenosti do šancí nedostával a Malačania už boli hlavami na sobotňajšom stretnutí v Jakubove. Výborné príležitosti na skrášlenie náskoku mali Vladimír Ronec aj Jakub Hitmar, ale skóre sa do záverečného hvizdu už nemenilo.

FC Malacky teda vďaka prvopolčasovej nádielke v pohodovom tempe porazil predposledný tím tabuľky FK Karpaty Limbach 4:0. Malačanom pred sobotňajším stretnutím v neďalekom Jakubove patrí prvé miesto v súťaži. Veríme, že si ho udržia až do konca.

FC Malacky – FK Karpaty Limbach 4:0 (4:0)
Góly: 15. Jakub Hitmar, 31., 44. Tomáš Mifkovič, 34. Štefan Kovárik
Zostava FC Malacky: Martin Preis – Jaroslav Zváč (Peter Mikula), Štefan Kovárik, Pavol Uhrinec (C) (Adam Velický), Lukáš Rupec – Jakub Hitmar (Jakub Mráz), Tomáš Švec, Daniel Čeřovský (Pavol Michalovič) – Juraj Miklušičák, Vladimír Ronec, Tomáš Mifkovič (Lukáš Višváder)

M. Binčík

Ďalšie
Šport
28. 2. 2024
Žiačky hádzanárky obstáli v medzinárodnej konkurencii

Staršie imladšie žiačky spojeného družstva Strojár Malacky/ŠKH Rohožník sa zúčastnili na…

Zobraziť celý článok
Životné prostredie
28. 2. 2024
Strom roka dostal ošetrenie

Počas februára sme hlasovali vankete Európsky strom roka 2024 za náš dub zo Zámockého parku.…

Zobraziť celý článok