17. 7. 2013
Fotopasca odhalila priestupky

Nie je to dávno, čo sa mestská polícia vyzbrojila fotopascou, ktorá môže nečakane pristihnúť ľudí pri nelegálnom konaní. Samozrejme, ak je nainštalovaná na tých správnych miestach. „Chceli sme najmä zabrániť stále sa opakujúcemu znečisťovaniu okolia mesta čiernymi skládkami a motivovať ľudí vyvážať odpad na odpadové dvory,“ vysvetlil preventista MsP V. Kunák. Novinka už priniesla prvé pozitívne výsledky.

V utorok 16. júla MsP odinštalovala kameru z miesta, na ktorom bola umiestnená dva týždne. Počas tohto obdobia viackrát zachytila pohyb a urobila 460 fotografií. Z nich šesť priamo dokazuje vývoz odpadu na miesta, ktoré na to nie sú určené, teda vytváranie tzv. čiernych skládok. „Prípady sú v riešení MsP Malacky ako priestupky a ich páchateľom môže byť udelená bloková pokuta,“ upozornil V. Kunák.

V prípade potreby polícia odstúpi vec na riešenie správnemu orgánu, a to býva ešte drahšie! Polícia fotopascu po odinštalovaní hneď premiestnila na ďalšie kritické miesto a dúfa, že tento skrytý nástroj donúti ľudí správať sa zodpovednejšie a ohľaduplnejšie voči prírode i ostatným spoluobčanom. Podľa slov preventistu je natoľko účinná, že MsP zvažuje kúpiť ešte jednu.

Text: T. Búbelová; Foto: -msp-       

Ďalšie
Šport
12. 6. 2024
Patrik Koch si zahral NHL, v zámorí zostáva

Hokejového obrancu a rodáka z Malaciek Patrika Kocha čaká sťahovanie. Jeho klub Arizona Coyotes,…

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
11. 6. 2024
Zberný dvor na Partizánskej bude zatvorený

Od piatku 14. júna do stredy 19. júna bude zberný dvor na Partizánskej ul. ZATVORENÝ.V prípade…

Zobraziť celý článok