17. 7. 2013
Fotopasca odhalila priestupky

Nie je to dávno, čo sa mestská polícia vyzbrojila fotopascou, ktorá môže nečakane pristihnúť ľudí pri nelegálnom konaní. Samozrejme, ak je nainštalovaná na tých správnych miestach. „Chceli sme najmä zabrániť stále sa opakujúcemu znečisťovaniu okolia mesta čiernymi skládkami a motivovať ľudí vyvážať odpad na odpadové dvory,“ vysvetlil preventista MsP V. Kunák. Novinka už priniesla prvé pozitívne výsledky.

V utorok 16. júla MsP odinštalovala kameru z miesta, na ktorom bola umiestnená dva týždne. Počas tohto obdobia viackrát zachytila pohyb a urobila 460 fotografií. Z nich šesť priamo dokazuje vývoz odpadu na miesta, ktoré na to nie sú určené, teda vytváranie tzv. čiernych skládok. „Prípady sú v riešení MsP Malacky ako priestupky a ich páchateľom môže byť udelená bloková pokuta,“ upozornil V. Kunák.

V prípade potreby polícia odstúpi vec na riešenie správnemu orgánu, a to býva ešte drahšie! Polícia fotopascu po odinštalovaní hneď premiestnila na ďalšie kritické miesto a dúfa, že tento skrytý nástroj donúti ľudí správať sa zodpovednejšie a ohľaduplnejšie voči prírode i ostatným spoluobčanom. Podľa slov preventistu je natoľko účinná, že MsP zvažuje kúpiť ešte jednu.

Text: T. Búbelová; Foto: -msp-       

Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok