22. 11. 2013
Fontána v centre prešla rekonštrukciou

Fontána v centre mesta dostala vďaka finančnej pomoci Raiffeisen banky Slovensko novú podobu. Rekonštrukčné práce sa začali na konci októbra a výsledok už je viditeľný.

Fontána v centre mesta vznikla v druhej polovici 70. rokov minulého storočia a presne tak dodnes aj vyzerala. Jej vzhľad zodpovedal architektúre tých časov a odvtedy neprešla žiadnou väčšou rekonštrukciou.

V uplynulých dňoch prešla fontána kompletnou úpravou povrchov, podlahy i výplne. Nové obklady sú z travertínu. Rekonštrukciu financovala Raiffeisen banka Slovensko, darovala čiastku 2820 eur. „Cieľom Raiffeisen banky je okrem poskytovania užitočných a zrozumiteľných  bankových produktov spríjemňovať život ľuďom, ktorí v našom meste žijú, pracujú a trávia svoj voľný čas. Keďže fontána je v centre mesta  a má tradíciu, banka sa rozhodla, že podporí jej rekonštrukciu, aby pri nej Malačania našli opäť pohodu a radosť,“ uviedla Soňa Polakovičová, riaditeľka pobočky banky v Malakách.

Socha Tritóna, ktorá fontánu zdobí, nie je pôvodná. Pochádza z fontány pri kaštieli. Na jar okolie fontány spríjemní aj kvetinová výsadba.

Text: M. Janotová/ N. Slobodová, foto: S. Osuský

Ďalšie
Šport
23. 5. 2024
Boxer Niko Sivák má republikový bronz

Komárno, 204 boxerov z 51 oddielov zcelého Slovenska – to boli majstrovstvá Slovenska vboxe žiakov…

Zobraziť celý článok
Práca
Oznamy
23. 5. 2024
Okresný súd Malacky vyhlasuje výberové konanie na pozíciu vyšší súdny úradník

Okresný súd Malacky informuje o voľnom štátnozamestnaneckom mieste v dočasnej štátnej službe vo…

Zobraziť celý článok