23. 11. 2017
FC Malacky je na najlepšej ceste za postupom
Malackí futbalisti sú po pätnástich jesenných kolách IV. ligy BFZ neohrozene na prvej priečke tabuľky. Pred druhým tímom OŠK Slovenský Grob si vypracovali náskok deviatich bodov a majú vykročené za postupom späť do III. ligy, v ktorej hrali minulú sezónu. Doteraz FC Malacky stratil ligové body len raz, a to v domácej remíze 2:2 s Veľkými Levármi. Malačanom sa okrem ligy na jeseň darilo aj v Slovnaft Cupe, kde sa prebojovali cez Závod a Bešeňov až do tretieho kola. V ňom privítali Slovan Bratislava a, hoci ďalej nepostúpili, prehrali so cťou 1:5. Bratislavčania boli vôbec jediným tímom, ktorý dokázal na jeseň poraziť FC Malacky. 

Naši sa počas celej jesennej časti sezóny prezentovali vyspelými tímovými výkonmi, ale je treba vyzdvihnúť aj individuality. Najlepším strelcom tímu je Vladimír Ronec. Ten v pätnástich kolách dokázal streliť až 19 gólov, sekunduje mu Tomáš Mifkovič s ôsmimi presnými zásahmi. Tím sa môže spoľahnúť aj na zodpovedné výkony brankára Martina Preisa. Tréner Miroslav Kéry zhodnotil doterajší priebeh sezóny pozitívne: „Som veľmi rád, že som sa dohodol s pánmi Kožuchom a Iffkom trénovať FC Malacky. Dnes môžem povedať, že som urobil dobre. V mužstve sa vytvorila výborná klíma, či už je to vďaka hráčom, ktorí v kádri ostali, alebo vďaka novým hráčom, ktorí pred sezónou prišli. Konkurencia je veľmi veľká, nikto nemá jasne stanovenú pozíciu, a preto sú hráči neustále nútení bojovať o stabilné miesto v zostave. Mám výborného asistenta Paľa Michaloviča, ktorý dostáva z hľadiska trénerského pôsobenia veľa možností a môže z neho vyrásť už v pomerne mladom veku výborný tréner. Nemôžem zabudnúť na vedúceho mužstva Lukáša Višvádera, ktorý odvádza skutočne skvelú robotu a je veľkou oporou pre hráčov i  pre mňa v technickom zabezpečení mužstva. Ďakujem i primátorovi mesta Malacky Jurajovi Říhovi za nezištnú pomoc pri celkovom chode klubu a za jeho fandenie na zápasoch.“ 

Veríme, že sa na jar futbalistom FC Malacky podarí dostať sa späť do III. ligy. Jarná časť sezóny sa začína 11. marca 2018 domácim zápasom proti Kráľovej pri Senci. 

Text a foto: M. Binčík
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok