14. 9. 2017
Európsky týždeň mobility je tu, spúšťame mestskú hromadnú dopravu v Malackách!

Malačania, návštevníci mesta, turisti, prišelci, vy všetci ste srdečne vítaní na podujatiach, ktoré v najbližších dňoch prinesie Európsky týždeň mobility (ETM) 2017. Najvýznamnejšou a najpríznačnejšou udalosťou bez pochýb bude spustenie mestskej hromadnej dopravy v našom meste.

Malacky podporili myšlienku udržateľnej mestskej mobility a v premiére sa zapojili do národnej kampane zameranej na jej aktuálnu tému „Čistá, zdieľaná a inteligentná mobilita“. ETM sa koná každý rok od 16. do 22. septembra a jeho súčasťou je Deň bez áut (22. september).

Aktivity, ktoré pre vás organizátori ETM pripravili, podporia prechod od individuálneho motorizmu k udržateľným formám prepravy obyvateľov po meste (pešia chôdza, bicykel, verejná doprava, bike sharing a pod.).

Začíname už v sobotu 16. septembra, keď sa bude konať PARKING DAY. Heslo tohto dňa je  PREMEŇME PARKOVANIE NA PARK. Pri synagóge, knižnici a kine sa parkovacie miesta zmenia na oddychové zóny s trávnikom, kde bude prebiehať čítanie pre deti, divadelné ukážky a ďalšie zážitkové aktivity. Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o mestskej hromadnej doprave, navštívte infobus spoločnosti Slovak Lines, ktorý bude pristavený v čase od 10.00 do 14.00 na Mierovom námestí. Jeho súčasťou bude wifi a k dispozícii budú propagačné materiály s trasami liniek a cestovnými poriadkami MHD v Malackách. Zároveň dostanete leták s kompletným programom EMT.

V nedeľu 17. septembra o 9.00 pri synagóge štartuje veľká cyklojazda Malackami, spoluorganizátormi ktorej sú Slovenský cykloklub Záhorák a Malacky na kolo. Chopte sa svojho dvojkolesového tátoša na vlastný pohon a pripojte sa k milovníkom bicyklov!

V pondelok 18. septembra prichádza do Malaciek očakávaný  fenomén veľkých metropol – mestská hromadná doprava. Nielen v tento deň, ale až do piatka 22. septembra, sa budete môcť na všetkých linkách voziť zadarmo. Slávnostné spustenie MHD  sa uskutoční na autobusovej stanici o 15.00. Príďte sa pozrieť na to, ako sa v našom meste rozbehne prvý autobus MHD! Turisticko-informačná kancelária zároveň otvára požičovňu tandemových bicyklov.

Okrem už avizovanej MHD zdarma utorok 19. september prináša slávnostné otvorenie koridoru pre cyklistov, ktoré sa uskutoční o 14.00 na Zámockej ulici.

Národnú kampaň koordinuje Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) – rezortná organizácia Ministerstva životného prostredia SR. Sponzorsky ju podporili spoločnosti Richter Rasen, výrobca trávnikových kobercov, a KoloSport, predajca bicyklov.

Tešte sa aj na ďalšie aktivity, o ktorých vás budeme včas informovať. 

-ing-

  

Ďalšie
Šport
1. 3. 2024
Mladí stolní tenisti nám robia radosť

Naši talentovaní stolní tenisti majú vposlednom období viacero úspešných vystúpení. Najmladšie…

Zobraziť celý článok
Šport
1. 3. 2024
15 titulov majstrov kraja pre AC Malacky

Pred časom sme informovali oúspešnom vystúpení atlétov AC Malacky počas prvej časti majstrovstiev…

Zobraziť celý článok