29. 7. 2010
Ešte stále zisťujú rozsah poškodenia
Dnes v dopoludňajších hodinách sa uskutočnil prvý kontrolný deň odstraňovania havarijného stavu mostného telesa nadjazdu. Jeho účastníkmi boli zástupcovia správcu komunikácie, realizátora, statik a projektant, odborníci na pozemné komunikácie, ako aj primátor mesta Jozef Ondrejka a župan Pavol Frešo.

Odstránený bol asfalto-betónový kryt a teraz je podstatná diagnostika:,, Na tento most neexituje projektová dokumentácia a preto musíme momentálne predovšetkým odhaliť všetky poruchy a havárie, ktoré sa na ňom nachádzajú a následne stanoviť postup sanačných prác. Preto otvárame most kúsok po kúsku,“ povedal pre malacky.sk Jaroslav Kulovský riaditeľ úseku pre výrobu a údržbu spoločnosti Regionálne cesty Bratislava, a.s. „Ide o časovo zdĺhavejší proces, nakoľko nie je nutné rozbiť celý povrch mostu, ale postupne odhaľovať havárie a pritom nepoškodiť to, čo je v poriadku,“ pokračuje J. Kuklovský. Reagoval takto na otázku primátora mesta, prečo sa na stavbe pohybuje len malá skupinka ľudí. „Otvárame povrch, sondujeme a ideme presne podľa stanoveného harmonogramu prác, takže termín ukončenia prác v októbri je reálny,“ zareagoval na tú istú otázku generálny riaditeľ spoločnosti Milan Valašik a dodal: „V tejto fáze by nepomohlo, keby sa tu hýbalo dvadsať ľudí, tak či tak by sa postupovalo rovnakým tempom práve vzhľadom na charakter týchto prác. “

Ako ďalšia porucha na moste, okrem toľkokrát spomínanej kaverny, sa ukázal aj problém s dilatačnou špárou a odvodňovacími žľabmi. Podľa názoru statika sa konštrukcia mosta oprela o mostný múrik, čo zrejme spôsobilo „znefunkčnenie“ dilatačnej medzery. Takže v nasledujúcej fáze sa odstráni mostný záver a budú sa otvárať a kontrolovať aj odvody vôd. Ďalší kontrolný deň sa stanovil na 19. augusta. 

/iša/ foto: /sisa/
Ďalšie
Spoločnosť
1. 6. 2023
Verejnosť proti humanitárnemu centru

Na rokovanie mestského zastupiteľstva 30. mája prišli obyvatelia mesta vo vyššom počte než obvykle…

Zobraziť celý článok
Zdravotníctvo
31. 5. 2023
Urgentný príjem v Nemocnici Malacky pokračuje

Nemocnica Malacky predlžuje činnosť urgentného príjmu. Na spoločnom postupe sa dohodlo vedenie…

Zobraziť celý článok