29. 7. 2010
Ešte stále zisťujú rozsah poškodenia
Dnes v dopoludňajších hodinách sa uskutočnil prvý kontrolný deň odstraňovania havarijného stavu mostného telesa nadjazdu. Jeho účastníkmi boli zástupcovia správcu komunikácie, realizátora, statik a projektant, odborníci na pozemné komunikácie, ako aj primátor mesta Jozef Ondrejka a župan Pavol Frešo.

Odstránený bol asfalto-betónový kryt a teraz je podstatná diagnostika:,, Na tento most neexituje projektová dokumentácia a preto musíme momentálne predovšetkým odhaliť všetky poruchy a havárie, ktoré sa na ňom nachádzajú a následne stanoviť postup sanačných prác. Preto otvárame most kúsok po kúsku,“ povedal pre malacky.sk Jaroslav Kulovský riaditeľ úseku pre výrobu a údržbu spoločnosti Regionálne cesty Bratislava, a.s. „Ide o časovo zdĺhavejší proces, nakoľko nie je nutné rozbiť celý povrch mostu, ale postupne odhaľovať havárie a pritom nepoškodiť to, čo je v poriadku,“ pokračuje J. Kuklovský. Reagoval takto na otázku primátora mesta, prečo sa na stavbe pohybuje len malá skupinka ľudí. „Otvárame povrch, sondujeme a ideme presne podľa stanoveného harmonogramu prác, takže termín ukončenia prác v októbri je reálny,“ zareagoval na tú istú otázku generálny riaditeľ spoločnosti Milan Valašik a dodal: „V tejto fáze by nepomohlo, keby sa tu hýbalo dvadsať ľudí, tak či tak by sa postupovalo rovnakým tempom práve vzhľadom na charakter týchto prác. “

Ako ďalšia porucha na moste, okrem toľkokrát spomínanej kaverny, sa ukázal aj problém s dilatačnou špárou a odvodňovacími žľabmi. Podľa názoru statika sa konštrukcia mosta oprela o mostný múrik, čo zrejme spôsobilo „znefunkčnenie“ dilatačnej medzery. Takže v nasledujúcej fáze sa odstráni mostný záver a budú sa otvárať a kontrolovať aj odvody vôd. Ďalší kontrolný deň sa stanovil na 19. augusta. 

/iša/ foto: /sisa/
Ďalšie
Šport
18. 4. 2024
Stolnotenisová mládež boduje

Stolnotenisová mládež sa za ostatné týždne zúčastnila dvoch turnajov. Spomedzi reprezentantiek a…

Zobraziť celý článok
Šport
17. 4. 2024
Záhoráci budú bojovať v skupine o 5. – 8. miesto. S Považskou Bystricou…

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s…

Zobraziť celý článok