28. 3. 2018
DUAL DAY ukázal žiakom možnosti do budúcna

„Rodičia, máte doma deviataka? Chcete mu zabezpečiť budúcnosť a prácu v žiadanom odbore?“ znie otázka z letáka o duálnom vzdelávaní. Podrobnejšie informácie mali záujemcovia možnosť získať na DUAL DAY Malacky 2018, ktorý sa konal  27. marca v Event Hall na Priemyselnej ulici.
Systém duálneho vzdelávania je moderný spôsob prípravy na výkon povolania. Model  je založený na  získavaní teoretických poznatkov v škole a praktických zručností priamo u konkrétneho zamestnávateľa počas celého štúdia. Po úspešnom skončení strednej školy majú žiaci možnosť ihneď sa uňho zamestnať, prípadne ďalej študovať. Výhodou pre študentov je nielen lepšie uplatnenie na trhu práce, ale aj možnosť absolvovať rôzne kurzy a stáže, možnosť zárobku na strednej škole alebo práca s najmodernejšími technológiami, materiálmi a zariadeniami.
V rámci DUAL DAY Malacky 2018 sa predstavili kľúčové firmy z regiónu a päť  stredných odborných škôl zapojených do duálneho vzdelávania. Návštevníkmi boli prevažne žiaci zo základných škôl v okrese, ktorí sa mohli dozvedieť, ako funguje spolupráca firiem a škôl v praxi, o aké študijné a učebné odbory je v regióne najväčší záujem a získať predstavu, ako a kde prebieha teoretická alebo praktická príprava v rámci štúdia.
Podrobné informácie nájdete na stránke www.dualnysystem.sk.

-nb-/-otano-

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok