20. 3. 2013
Dostanú terminál integrovanej dopravy a rekonštrukcia Nádražnej zelenú?

Mesto Malacky si stanovilo vybudovanie terminálu integrovanej dopravy ako jednu zo svojich priorít. Naplánovaná je rekonštrukcia Nádražnej ulice a autobusovej stanice a zavedenie takzvaného terminálu integrovanej dopravy.

Projekt, ktorý mesto so žiadosťou o dotáciu podalo ministerstvu v máji 2012, zatiaľ nie je schválený. Počíta s kompletnou revitalizáciou zóny a delí sa na osem stavebných objektov. Ide o komunikácie, parkoviská, spevnené plochy, dažďovú kanalizáciu, drobnú architektúru, sadovnícke úpravy, verejné osvetlenie, informačný systém BID (Bratislavská integrovaná doprava),  prípojku nízkeho napätia IS BID a  kamerový bezpečnostný systém. Dočkať by sme sa mali aj nových autobusových nástupíšť a výstupíšť, ktoré budú výškovo oddelené od komunikácie, tým by mali byť aj bezpečnejšie. V rámci revitalizácie by na Nádražnej ulici mal pribudnúť aj nový mobiliár a zeleň.

Výraznou novinkou by malo byť zavedenie elektronických informačných tabúľ, ktoré nás budú informovať o aktuálnych spojoch, meškaniach a podobne. Podľa projektu by tu malo vzniknúť aj 69 nových parkovacích miest. Celkové náklady na realizáciu sú 902 740, 52 €. Mesto by sa malo podieľať sumou 45 014,89 €. Zdrojom ďalších financií je Operačný program Bratislavského kraja.

Projekt počíta s termínom realizácie od mája 2013 do decembra 2015. To, či sa ho však naozaj podarí uskutočniť, ešte stále nie je jasné. V súčasnosti je predložený na hodnotenie na Ministerstve pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR ako riadiaceho orgánu pre operačný program Bratislavský kraj. Termín, dokedy sa majú kompetentní rozhodnúť, nie je známy.

-naty-
foto: -tabu-

 

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok