11. 5. 2018
Dostaneme 800 tisíc eur na záchytné parkovisko
Mesto bolo úspešné so žiadosťou o eurofondovú dotáciu na výstavbu záchytného parkoviska. Vďaka tomu sa odľahčia ulice od zaparkovaných vozidiel, majitelia ktorých v Malackách prestupujú na vlak. Okrem toho sa intenzívne pokračuje v revitalizácii verejných priestorov z finančných zdrojov mesta: vnútrobloky na Ulici 1. mája, centrum mesta, ulice či chodníky. 

Záchytné parkovisko 
Na vybudovanie nového záchytného parkoviska sme získali 800 tisíc € z eurofondov. V areáli Píly vznikne priestor pre 89 vozidiel a kryté prístrešky pre bicykle. Vodičov bude informovať a navigovať systém inteligentného parkovania so senzormi. Súčasťou projektu je aj vybudovanie novej prístupovej komunikácie od nadjazdu. 

Vnútrobloky na Ulici 1. mája
Novú tvár dostane už štvrtý vnútroblok na Ulici 1. mája, tentoraz pôjde o priestor zo strany Ulice Martina Rázusa pri CVČ. Staré betónové panely, kde sa doteraz parkuje, nahradia spevnené plochy. Nanovo sa vybudujú prístupové komunikácie a chodníky k domom.  Iniciátorom opráv v tejto lokalite je poslanec mestského zastupiteľstva Pavol Tedla, vďaka ktorému sú už rekonštruované vnútrobloky pri Spojenej škole, v križovatke Pribinova – 1. mája a za Mestským centrom sociálnych služieb.  

Centrum mesta
Mesto vyhlásilo architektonickú súťaž na budúcu podobu centra mesta. Podľa zadania ide o kombinovanú urbanisticko-architektonickú, verejnú dvojkolovú súťaž návrhov na obnovu Mierového a Kláštorného námestia. Prihlásené návrhy bude hodnotiť medzinárodná porota. Víťazný návrh by sme mali spoznať na jeseň. Lehota na oznámenie a zverejnenie výsledkov je stanovená do 3. októbra. 

Ďalšie investície 
Po rekonštrukcii plynovodov sa budú opravovať chodníky na Štefánikovej a Hviezdoslavovej, pripravuje sa oprava vnútrobloku na Námestí SNP a Záhoráckej ulici za Korzom. V súčasnosti už prebieha súťaž na dodávateľa rekonštrukcie Veľkomoravskej ulice. 

-lp-

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok