21. 7. 2016
Dom Svitania na prvých priečkach cyklosúťaže

Možno si ešte spomeniete, že v máji sa konala celoslovenská kampaň na podporu cyklodopravy s názvom Do práce na bicykli. Cieľom bolo používať bicykel čo najčastejšie ako dopravný prostriedok do práce a tým chrániť životné prostredie. Zapojili sme sa aj my z Domu Svitania a vytvorili sme dva cyklotímy: Rómeo a Júlia (Robko Bureš a Janka Hurbanová) a Traja veteráni (Ľubko Jančí, Peťo Jung a Marián Katina).

Do Jakubova do práce jazdí z Malaciek pravidelne Ľubko, ktorý je pre nás veľkou inšpiráciou. Nie sme aktívni športovci s nejakým super bicyklom a extra športovým vybavením, ale povedali sme si, že to skúsime. A veru sme urobili dobre. Ušetrili sme peniaze na autobus a zároveň 281 kilogramov CO2. Nadýchali sme sa čerstvého vzduchu, obdivovali sme kvitnúce maky a urobili pekné fotky. Zberači špargle nás povzbudzovali hlasným: „Pomé!“ Ak bolo treba, pomohli sme si pri opravách defektov, a v prípade, že niekto nevládal alebo strácal chuť súťažiť, navzájom sme sa povzbudzovali. Bicyklovanie je prospešné pre zdravie a dolu išli aj kilečká.

V počte najazdených kilometrov sa tím Traja veteráni umiestnil v rámci Malaciek na 3. mieste spomedzi zaregistrovaných 29 tímov. Rómeo s Júliou skončili na 11. mieste. V jednotlivcoch podľa najazdených kilometrov bol Ľubko na 4. mieste, v počte jázd do práce dokonca na 2. mieste. Naše tímy spolu najazdili 1512 kilometrov! Na tento výkon sme právom hrdí. Ak sme vás inšpirovali, pridáte sa k nám o rok?

Príjemné letné dni želajú Janka Hurbanová, Robert Bureš, Ľubomír Jančí, Peter Jung a Marián Katina z Domu Svitania v Jakubove.

Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok