21. 2. 2012
Do vojenských lesov naďalej len s povolením

Voľný vstup do vojenských obvodov sa odkladá. Prezident SR I. Gašparovič 20. 2. parlamentu vrátil novelu zákona o vojenských obvodoch. Prezidentovi prekáža, že navrhované znenie vzhľadom na predpokladaný rozsah využívania vojenských obvodov nemôže bez pochybností vylúčiť ohrozenie života a zdravia ľudí vo vojenských obvodoch. Upozornil, že na celom území vojenských obvodov nebola vykonaná pyrotechnická sanácia, čo považuje za významné riziko pre život a zdravie ľudí v obvodoch.

Prezident parlamentu odporúča, aby pri opätovnom hlasovaní novelu odmietol. Vetovaná vládna novela predpokladá, že od júla sa ľudia dostanú do vojenských obvodov aj bez povolení. Oprávnenie vstupovať do vojenských obvodov bez povolenia má byť limitované na pobyt do 24 hodín. Na dlhší dočasný a trvalý pobyt by malo byť naďalej potrebné povolenie. Na MsÚ stále pribúdajú nové žiadosti o povolenie vstupu do vojenských lesov. Od začiatku roka je ich už 405.

„Po číslo 203 máme už povolenia pripravené na odovzdanie a ľudia si po ne môžu chodiť,“ hovorí V. Lapinová z klientskeho centra. Platnosť povolení pre obyvateľov Malaciek je tri roky bez ohľadu na dátum ich vydania. Teda platnosť všetkých povolení vydaných v roku 2012 je do konca roka 2014. K žiadosti treba priložiť kolok v hodnote 4,50 €, ktorý kúpite na pošte, a odovzdať staré povolenie, ak ste ho mali vydané. V roku 2011 bolo na MsÚ v Malackách vybavených vyše 3000 povolení. 

Text: -sita/tabu-; Foto: -tabu-

Ďalšie
Šport
15. 4. 2024
Úspešná súťaž karate v Malackách

Karate klub TJ Strojár Malacky aj tento rok organizoval regionálnu súťaž spodporou Asociácie…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Oznamy
15. 4. 2024
Stavebný úrad je oddnes do stredy zatvorený

Oznamujeme verejnosti, že z dôvodu školenia je od pondelka 15. apríla do stredy 17. apríla…

Zobraziť celý článok