21. 2. 2012
Do vojenských lesov naďalej len s povolením

Voľný vstup do vojenských obvodov sa odkladá. Prezident SR I. Gašparovič 20. 2. parlamentu vrátil novelu zákona o vojenských obvodoch. Prezidentovi prekáža, že navrhované znenie vzhľadom na predpokladaný rozsah využívania vojenských obvodov nemôže bez pochybností vylúčiť ohrozenie života a zdravia ľudí vo vojenských obvodoch. Upozornil, že na celom území vojenských obvodov nebola vykonaná pyrotechnická sanácia, čo považuje za významné riziko pre život a zdravie ľudí v obvodoch.

Prezident parlamentu odporúča, aby pri opätovnom hlasovaní novelu odmietol. Vetovaná vládna novela predpokladá, že od júla sa ľudia dostanú do vojenských obvodov aj bez povolení. Oprávnenie vstupovať do vojenských obvodov bez povolenia má byť limitované na pobyt do 24 hodín. Na dlhší dočasný a trvalý pobyt by malo byť naďalej potrebné povolenie. Na MsÚ stále pribúdajú nové žiadosti o povolenie vstupu do vojenských lesov. Od začiatku roka je ich už 405.

„Po číslo 203 máme už povolenia pripravené na odovzdanie a ľudia si po ne môžu chodiť,“ hovorí V. Lapinová z klientskeho centra. Platnosť povolení pre obyvateľov Malaciek je tri roky bez ohľadu na dátum ich vydania. Teda platnosť všetkých povolení vydaných v roku 2012 je do konca roka 2014. K žiadosti treba priložiť kolok v hodnote 4,50 €, ktorý kúpite na pošte, a odovzdať staré povolenie, ak ste ho mali vydané. V roku 2011 bolo na MsÚ v Malackách vybavených vyše 3000 povolení. 

Text: -sita/tabu-; Foto: -tabu-

Ďalšie
Životné prostredie
8. 6. 2023
Ošetrovanie stromov

V predchádzajúcich dňoch sa v centre mesta uskutočnili odborné arboristické práce, zamerané na…

Zobraziť celý článok
Šport
8. 6. 2023
Akvabely priniesli do Maliny medaily

Malacký klub synchronizovaného plávania zaznamenal v posledných súťažiach veľmi pekné umiestnenia.…

Zobraziť celý článok