13. 6. 2018
Do škôlky nastúpi takmer 180 detí
V školskom roku 2018/2019 nastúpi do Materskej školy v Malackách 178 novoprijatých detí, z nich 15 predškolákov. Zoznam prijatých/neprijatých detí na predprimárne vzdelávanie podľa identifikačných kódov zverejnila MŠ na svojej internetovej stránke https://msmalacky.edupage.org/.

Rozhodnutia o prijatí/neprijatí dieťaťa do MŠ sa budú vydávať v pondelok 18. júna a v utorok 19. júna na riaditeľstve MŠ (Štúrova 139, Malacky) v čase od 8.00 h do 16.00 h. Zákonný zástupca  pri preberaní rozhodnutia predloží občiansky preukaz. Rozdelenie detí na jednotlivé elokované pracoviská bude uvedené na rozhodnutí.

Najmladší škôlkar bude mať v septembri 2 roky a 8 mesiacov. Keďže záujem presiahol kapacitu škôlky, miesto sa zatiaľ neušlo všetkým žiadateľom. „Rodičom neprijatých detí ponúkame možnosť poldňovej dochádzky na Hviezdoslavovej ulici, bude to však možné až po rekonštrukcii pracoviska na Kollárovej,“ hovorí riaditeľka Materskej školy Martina Novotová.

Škôlka na Kollárovej je posledným, šiestym elokovaným pracoviskom, ktoré bude zrekonštruované. Na tento účel odhlasovali v marci poslanci MsZ navýšenie sumy o 223 tisíc € na aktuálnych 450 tisíc, pričom táto suma obsahuje aj dar 33 tisíc od spoločnosti POZAGAS. Ako nás informovala M. Novotová, počas opravy budú deti prerozdelené do ostatných elokovaných pracovísk: „Jedna trieda bude umiestnená na Bernolákovej a jedna na Hviezdoslavovej. Za pomoc ďakujem riaditeľke ZŠ Záhorácka Alene Číčelovej, ktorá nám poskytla dočasný priestor pre dve triedy predškolákov. Verím, že obdobie rekonštrukcie  vďaka pochopeniu a podpore rodičov zvládneme.“

V aktuálnom volebnom období sa do šiestich pracovísk materskej školy preinvestujú takmer 2 milióny eur. Odstraňovali sa, resp. odstraňujú sa modernizačné dlhy na budovách (zateplenie, okná, sociálne zariadenia, opravy interiérov) a rozširovala sa kapacita. Vďaka tomu dnes Malacky môžu prijať do škôlky deti vo veku hlboko pod 3 roky, čo je v rámci Slovenska skôr výnimka.

-red-
Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok