14. 10. 2022
Do Malaciek sa vrátilo súťažné judo

Judo-club TJ Strojár Malacky organizoval už 15. Memoriál Jakuba Habudu a 14. Veľkú cenu Malaciek. Na turnaji sa zišlo 214 judistov z celého Slovenska a jeden z Českej republiky. 

Náš oddiel  a krúžok Judo pri CVČ reprezentovalo 13 pretekárov. Bojovali zo všetkých síl, pre niektorých to bola prvá súťaž, pre niektorých repete po dlhšej prestávke. Čo je však najdôležitejšie, zápasy si všetci užili a zabojovali. Hoci sa veľmi snažili, nie vždy to stačilo na víťazstvo. U niektorých boli aj slzičky, no to k športu patrí. Deti sa musia naučiť aj prehrávať.   Ako im vždy prízvukujeme, dôležité je zabojovať a ak aj napriek tomu víťazstvo nepríde, nič sa nedeje. Aj prehra je istým spôsobom výhra, pretože zisťujeme svoje rezervy a to, na čom musíme potrénovať.

Nakoniec si z domácej súťaže odnášame 6 medailových umiestnení.

1. miesto: Adam Kovár
2. miesto: Liliana Anderson
3. miesto: Alžbetka Stránska, Ida Pullmanová, Alex Durčák, Emma Matulová

Bez medaily ostali: Damián Zajac, Sebastian Junas, Richard Slíva, Richard Ondrovič, Oliver Zádrapa, Jurko Noris a Gabko Gabriš.  Na súťaži boli prítomní aj nový predseda Slovenského zväzu judo (SZJ) Pavol Krejčí a nový podpredseda Jozef Tománek, ktorí našej trénerke Soni Zajacovej Kunštekovej odovzdali ocenenie, plaketu SZJ za úspešnú prácu v prospech rozvoja a propagácie slovenského juda. Okrem trénovania v malackom klube je už 15 rokov aktívnou rozhodkyňou. Veľmi pekne ďakujeme všetkým zúčastneným pretekárom, trénerom a rozhodcom. Takisto ďakujeme všetkým zúčastneným rodičom za pomoc pri príprave súťaže a tiež mestu Malacky za podporu.Už teraz sa tešíme na našu súťaž v septembri 2023.

Text: J. Kunštek, foto: Z. Puplicová, F. Horváth

Ďalšie
Práca
Oznamy
27. 2. 2024
Voľné pracovné miesta na UPSVR Malacky

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny informuje o voľných pracovných miestach vo verejnom záujme na…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
26. 2. 2024
Skvelý úvod Záhorákov v Modre základom ďalšieho víťazstva

Hádzanárom klubu HC Záhoráci Stupava/Malacky vyšiel skvele úvod stretnutia v Modre (23. februára),…

Zobraziť celý článok