5. 12. 2011
Do Malaciek prišli Slávia Praha, Rapid Viedeň i sv. Mikuláš

V sobotu 3. 12. sa v Malackách v Športovej hale Malina uskutočnil medzinárodný mikulášsky futbalový turnaj detí. Pozvanie Česko – Slovenskej futbalovej akadémie (ČSFA) na čele s prezidentom Jánom Kubovičom prijali kluby zvučných mien SK Rapid Viedeň a SK Slávia Praha.

V kategórii U7 (sedemroční) si sily zmeralo vyše sto detí v ôsmych družstvách. Tie boli rozdelené do dvoch štvorčlenných skupín, v ktorých sa hralo systémom každý s každým. Dvaja najúspešnejší z každej skupiny postúpili do semifinále, celky na 3. a 4. mieste sa stretli v dueloch o umiestnenie.  Chlapci a dievčatá z ČSFA ukázali šikovnosť a bojovné srdce, keď boli slávnym klubom viac ako vyrovnaným súperom. Veď v semifinále mali domáci až trojnásobné zastúpenie.

Obedňajšiu prestávku spestrili exibičné zápasy výberov žien ČSFA Malacky, SK Rapid Viedeň a SK Slávia Praha. Ako najtalentovanejšie futbalistky sa napokon ukázali domáce mamičky. Potvrdiť úspešnú bilanciu sa v rozhodujúcich zápasoch snažili aj ich ratolesti, pohár pre víťazov však nakoniec putoval do Prahy. Vo vyrovnanom finále pred búrlivou, porazili Slavisti družstvo ČSFA „C“ najtesnejším rozdielom 1:0. V súboji o tretie miesto medzi dvomi domácimi kolektívmi bolo v penaltovom rozstrele úspešnejše „ačko“ ČSFA.  Dôležité však je, že konfrontáciou s takýmito kvalitnými klubmi, rastú aj individuálne herné schopnosti mladých futbalistov. „Pre našich chlapcov sú tieto zápasy nielen motiváciou, ale aj víziou do budúcnosti”, povedal J. Kubovič.

Za najlepšieho brankára turnaja vyhlásili Davida Tomasa (Slavia) a za najlepšieho hráča Zinedina Hamzica (Rapid). Zo 7 gólmi sa najlepším strelcom stal Sinischa Kubovič (ČSFA „B“). Po slávnostnom vyhodnotení turnaja už prišlo na rad to, na čo sa deti tešili asi najviac. Príchod svätého Mikuláša rozžiaril všetky tváre a balíček sladkostí sa ušiel každému malému futbalistovi bez ohľadu na to, koľko strelil gólov.

Konečné poradie: 

1. SK Slávia Praha “A”
2. ČSFA Malacky “C”
3. ČSFA Malacky “A”
4. ČSFA Malacky “B”
5. ČSFA Malacky r. 2004
6. SK Rapid Viedeň “A”
7. SK Slávia Praha “B”
8. SK Rapid Viedeň „B“


Tomáš Gelinger

 

Ďalšie
Práca
Oznamy
17. 5. 2024
Voľné pracovné miesto na MsÚ: samostatný odborný referent územného plánovania

Mesto Malacky informuje o voľnom pracovnom mieste na Mestskom úrade Malacky s názvom: Samostatný…

Zobraziť celý článok
Školstvo
Práca
Oznamy
16. 5. 2024
Štyri voľné pracovné miesta v materskej škole

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01 Malacky, informuje o štyroch voľných pracovných miestach.…

Zobraziť celý článok