26. 6. 2018
Dievčatá zo Štúrky obhájili zlato na majstrovstvách Slovenska vo vybíjanej
Dievčatá zo ZŠ Štúrova sa 20. – 21. júna zúčastnili na Majstrovstvách Slovenska vo vybíjanej mladších žiačok základných škôl v Trnave. 
 
V tomto školskom roku v rámci Slovenska absolvovalo postupové kolá až 883 škôl. Už len prejsť týmito kolami a postúpiť na záverečný turnaj je preto veľký úspech.
 
Na Štúrovej sa to za posledných osem rokov podarilo už piatykrát. Doteraz najúspešnejšie boli generácie dievčat 2011 a 2017, ktoré si priviezli domov zlaté medaily. Z minuloročnej zostavy zlatých dievčat zostalo v našom tíme 8 hráčok aj pre tento školský rok, a preto sme išli na majstrovstvá s cieľom obhájiť zlato – aj keď sme vedeli, že to bude veľmi ťažké. 
Dievčatá svoju kvalitu potvrdzovali v priebehu celého školského roka. Vo finálovej trojke okresného kola porazili ZŠ Stupava 20:10 a ZŠ Rohožník dokonca 20:3, vo finále krajského kola ZŠ Turnianska z Bratislavy hladko 19:7. Dievčatá zo Štúrovej si tak zaslúžene vybojovali účasť na júnových majstrovstvách Slovenska. Čakala ich už len posledná skúška. Posledných päť zápasov v tomto školskom roku. 
 
Dievčatá nenechali od prvého momentu na finálovom turnaji nikoho na pochybách a svojimi výkonmi presviedčali, že sú v Trnave zaslúžene. Víťazstvami 18:13, 18:11 a 15:12 v skupinovej fáze naznačili, že chcú ísť až do finále. Do semifinálového zápasu sme tak postúpili z prvého miesta v skupine. 
 
V semifinále sme narazili na kvalitné súperky zo ZŠ Košice. V tomto zápase sme však prakticky nechybovali a porazili ich až príliš jednoznačne 16:8 – postup do finále bol vo vrecku. Išlo o jednoznačne náš najkvalitnejší výkon za tento rok. 
Žiačky zo ZŠ Nitrianske Rudno sú pravidelným účastníkom majstrovstiev Slovenska a každým rokom si so sebou odnášajú nejaké medaily. Minulý rok sme im vo finále práve my dopriali len strieborné. To isté sme sa chystali urobiť aj tentoraz. 
Hovorí sa však, že vyhrať je ťažko a obhájiť ešte ťažšie.

Finálový zápas to presne vystihoval a nezastihol naše dievčatá v úplnej pohode. Urobili sme až príliš veľa chýb. Bol to veľmi náročný zápas, ale baby ukázali aj to, že keď sa príliš nedarí, tak vedia neskutočne zabojovať. Naše súperky nás v druhom polčase ničili a vyzeralo to s nami zle-nedobre. Dve minúty pred koncom zápasu bol stav 15:12 pre Nitrianske Rudno. Lenže v tom momente sme si jednoducho povedali, že ešte nie je koniec. Dievčatá si siahli až na úplné dno svojich schopností a neskutočnou snahou, bojovnosťou a aj so slzami v očiach dokázali zápas vyrovnať. To bol moment, keď nám už naše súperky nedokázali viac vzdorovať a v celom predĺžení sme si ich takticky dokázali udržiavať na rozdiel jedného až dvoch bodov. 
 
V závere sme si už nenechali uchmatnúť jednobodové víťazstvo 24:23 a mohli si naplno užívať pocit byť majsterkami Slovenska druhý rok po sebe. Explózia radosti bola neskutočná. Tešili sa baby a tešili sme sa aj my. Byť najlepšie na Slovensku je nádherný úspech, obhájiť titul ešte krajší. Pri vyhlasovaní výsledkov boli naše hráčky usmiate od ucha k uchu. Pomaly im dochádzalo, čo vlastne dosiahli.
 
Veľmi im gratulujem, bolo mi cťou ich tieto dva roky viesť a dosiahnuť taký úspech. Zaslúžili sa oň: Eva Balaščíková, Laura Walterová, Aneta Mrázová, Aneta Vanišová, Vanesa Horváthová, Nikol Jurkovičová, Melánia Kršková, Vanda Petrivalská, Kristína Sabová, Miriam Pavlačičová, Magdaléna Mrázová, Natália Oravcová a Cyntia Chmelová. 
 

P. Ondruš
Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok