22. 4. 2013
Denis Tangelmayer opäť majstrom Slovenska
V Bánovciach nad Bebravou sa 20. apríla konali Majstrovstvá SR v tlaku na lavičke, kde Oddiel kulturistiky a silového trojboja TJ Strojár Malacky reprezentoval v hmotnostnej kategórii do 93 kg Denis Tangelmayer. Denisovi posledný rok šťastie neprialo. Prenasledovali ho zranenia, pričom to najväčšie paradoxne neutrpel vo svojom siláckom športe, ale pri futbale. Odtrhnutá šľacha ho vyradila na dva mesiace a z následkov sa doteraz nemôže dostať.

Rozhodol sa však znížiť hmotnosť a prejsť z kategórie do 105 kg o hmotnosť nižšie, lebo ešte nemal dobre doliečené plece. Urobil dobre. V jeho kategórii súťažilo 9 pretekárov, ale Denis nedal ani jednému šancu. Hneď svojim prvým pokusom s 250 kg vytvoril nový slovenský rekord v kategórii do 93 kg, čo mu však nestačilo a zvýšil hmotnosť činky na 260 kg, ktorú tretím pokusom zdolal a pretekára druhého v poradí porazil o neuveriteľných 65 kg.

Denis je teda znova majstrom Slovenska na rok 2013 a čakáme na rozhodnutie o jeho nominácii na Majstrovstvá Európy, ktoré by sa mali konať v lete v Senci. Treba dodať, že Denis dosiahol tretí najvyšší výkon zo všetkých pretekárov, teda dosiahol vyšší výkon ako oveľa ťažší pretekári. Denis Je proste svetová trieda. Na pohode a výkone pretekára sa odrazil dobrý servis tímu malackej výpravy a osobné povzbudenie trénera, otca, sestry a priateľky.

Zdenko Krajčír – tréner
Ďalšie
Spoločnosť
Podujatia
Oznamy
19. 4. 2024
Bezplatné právne poradenstvo pre všetkých

Slovenská advokátska komora pri príležitosti Dňa advokácie pripravuje bezplatné právne poradenstvo…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 4. 2024
Malí futbalisti na medzinárodnom turnaji

V nedeľu 14. apríla sa malí futbalisti zprípravky Žolíka Malacky zúčastnili na medzinárodnom…

Zobraziť celý článok