Myšlienka chrániť prírodu, jej zdroje a starať sa o čistotu svojho okolitého prostredia sa dnes naplnila aj u škôlkarov, ktorí priložili ruku k dielu, dostali gumené rukavice a zbierali neporiadok v okolí Materskej školy na Kollárovej ulici a v Zámockom parku. Nazbierali niekoľko plastových vriec, hoci podľa pedagogického personálu je park čistejší ako vlani. Žiadalo by sa však trávniky vyhrabať a pozametať hojne porozsýpané kamienky na hlavnej trase.
Aj žiaci a učitelia ZŠ Záhorácka oslávili Deň Zeme prácou a počas dopoludnia upravovali areál školy a plochy vedľa športovísk. Orezávali stromy, vyhrabali trávniky a pozbierali prípadné odpadky.
Text: T. Búbelová; Foto: T. Búbelová/S. Osuský

Môže autobus odísť zo zastávky skôr?
Nedávno sme do redakcie dostali sťažnosť na skorší odchod spoja Mestskej autobusovej dopravy (MAD)…
1000 míľ československých opäť dvakrát cez Malacky
Mesiac jún do Malaciek aokolia tradične prináša prinajmenšom dve významné podujatia, ktoré…