23. 4. 2015
Deň Zeme oslávili v prírode

Lokalita Šťuvík v stredu 22. apríla ožila. Pri príležitosti Dňa Zeme sem zavítalo takmer 300 detí. Ekologicky motivovaný sviatok tak žiaci piatych a šiestych ročníkov základných škôl z Malaciek oslávili v prírode. Organizátori – Mesto Malacky, VLM, CVČ a CHKO Záhorie pre deti pripravili najrôznejšie vzdelávacie, poznávacie a pohybové aktivity, a to práve na mieste, ktoré sa onedlho stane malackým lesoparkom. Okrem školákov sa zúčastnili aj škôlkari z lesného klubu Trvalkáči a tiež klienti n. o. Vstúpte.

Nezostalo však len pri zábave. Pracovníci a klienti n. o. Vstúpte sa s chuťou pustili do čistenia lesa a spoločne zaplnili vyzbieranými odpadkami zhruba tretinu veľkokapacitného kontajnera. Popoludní sa k čisteniu lokality mohla pridať aj verejnosť.

Akcie sa zúčastnil aj primátor mesta Juraj Říha, ktorý spoločne s riaditeľom Vojenských lesov a majetkov, odštepného závodu Malacky, Petrom Bartoškom podpísal Dohodu o spolupráci pri vybudovaní mestskej rekreačnej oblasti Lesopark Šťuvík.

Na základe dohody ako prvé zabezpečia lesníci prerezávku suchých stromov a mesto začne s úpravami parku. „Bol by som rád, ak by sa nám podarilo vyčleniť prvé peniaze na nákup mobiliáru, a ďalšie úpravy už v júni,“ povedal primátor mesta. Spoločne s riaditeľom VLM a deťmi zasadili prvú lipu ako symbol nového života v tejto lokalite.

Viac fotografií

Text: N. Slobodová, foto: -naty/otano-

 

Ďalšie
Spoločnosť
30. 11. 2023
Nový podcast MALACKY NAHLAS - prvý diel

Milí Malačania, začíname s novým podcastom MALACKY NAHLAS. Budeme sa v ňom venovať dôležitým a…

Zobraziť celý článok
Doprava
Rozvoj
29. 11. 2023
Rekonštrukcia Ulice Martina Benku bude pokračovať na jar

Bratislavská vodárenská spoločnosť už skončila kompletnú rekonštrukciu vodovodu a kanalizácie na…

Zobraziť celý článok