23. 4. 2015
Deň Zeme oslávili v prírode

Lokalita Šťuvík v stredu 22. apríla ožila. Pri príležitosti Dňa Zeme sem zavítalo takmer 300 detí. Ekologicky motivovaný sviatok tak žiaci piatych a šiestych ročníkov základných škôl z Malaciek oslávili v prírode. Organizátori – Mesto Malacky, VLM, CVČ a CHKO Záhorie pre deti pripravili najrôznejšie vzdelávacie, poznávacie a pohybové aktivity, a to práve na mieste, ktoré sa onedlho stane malackým lesoparkom. Okrem školákov sa zúčastnili aj škôlkari z lesného klubu Trvalkáči a tiež klienti n. o. Vstúpte.

Nezostalo však len pri zábave. Pracovníci a klienti n. o. Vstúpte sa s chuťou pustili do čistenia lesa a spoločne zaplnili vyzbieranými odpadkami zhruba tretinu veľkokapacitného kontajnera. Popoludní sa k čisteniu lokality mohla pridať aj verejnosť.

Akcie sa zúčastnil aj primátor mesta Juraj Říha, ktorý spoločne s riaditeľom Vojenských lesov a majetkov, odštepného závodu Malacky, Petrom Bartoškom podpísal Dohodu o spolupráci pri vybudovaní mestskej rekreačnej oblasti Lesopark Šťuvík.

Na základe dohody ako prvé zabezpečia lesníci prerezávku suchých stromov a mesto začne s úpravami parku. „Bol by som rád, ak by sa nám podarilo vyčleniť prvé peniaze na nákup mobiliáru, a ďalšie úpravy už v júni,“ povedal primátor mesta. Spoločne s riaditeľom VLM a deťmi zasadili prvú lipu ako symbol nového života v tejto lokalite.

Viac fotografií

Text: N. Slobodová, foto: -naty/otano-

 

Ďalšie
Šport
12. 6. 2024
Patrik Koch si zahral NHL, v zámorí zostáva

Hokejového obrancu a rodáka z Malaciek Patrika Kocha čaká sťahovanie. Jeho klub Arizona Coyotes,…

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
11. 6. 2024
Zberný dvor na Partizánskej bude zatvorený

Od piatku 14. júna do stredy 19. júna bude zberný dvor na Partizánskej ul. ZATVORENÝ.V prípade…

Zobraziť celý článok