22. 1. 2015
Deň zdravia - meranie cholesterolu

Prvý tohtoročný Deň zdravia, ktorý Nemocnica Malacky pripravuje pre všetkých návštevníkov nemocnice vždy raz do mesiaca, bude venovaný cholesterolu.

Už dnes, vo štvrtok 22. januára dopoludnia, vám vo vestibule Nemocnice Malacky zmerajú cholesterol a poradia, ako ho udržiavať v správnej hladine. Sviatočné hodovanie, sedenie pred televízorom či viac bubliniek v pohári, ktoré sme si dopriali počas sviatkov, boli síce príjemnými aktivitami, ale nie pre náš cholesterol. Všetky totiž predstavujú ideálne podmienky pre jeho zvyšovanie.

Ak by išlo o jednorazovú záležitosť, neprotestovali by snáď ani lekári, no mnohí z nás sa zmieneným činnostiam poctivo venujú celoročne. Ak sa k tomu pridá stres a fajčenie, je z toho bezpečný návod na upchávanie ciev, ich následné zužovanie a stratu flexibility, tzv. aterosklerózu, ktorá sa môže podpísať pod infarkt alebo mozgovú príhodu. To všetko má na svedomí vysoký cholesterol, ktorý zďaleka nie je problémom seniorského veku. Práve naopak, mnohé štúdie a výskumy potvrdzujú, že začína trápiť čoraz viac mladých ľudí.

V každom prípade treba začať diagnostikou, zúčastňovať sa preventívnych prehliadok a zistiť, ako sme na tom. Odborníci odporúčajú nechať si hladinu cholesterolu v krvi pravidelne kontrolovať aspoň raz za dva roky, a to aj v prípade, že máme hodnoty v poriadku.

Preto neváhajte, príďte si zmerať svoj cholesterol už dnes!

-nemocnica-

Ďalšie
Práca
Oznamy
12. 4. 2024
Materská škola hľadá zamestnanca na pozíciu učiteľ/ka

Materská škola, Jána Kollára 896, 901 01  Malacky  informuje o voľnom pracovnom mieste. Názov…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
História
12. 4. 2024
Boli sme sa pozrieť na Enigmu z Malaciek

20. marca sa vBrne začala výstava, ktorej hlavnou hviezdou je stroj Enigma, pochádzajúci zleteckej…

Zobraziť celý článok