18. 1. 2018
Deň s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím
V stredu 24. januára navštívi Malacky komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím  Zuzana Stavrovská. Podstatou jej činnosti je špecializovaná verejná ochrana práv ľudí so zdravotným postihnutím. Najskôr sa stretne s primátorom a zástupcami organizácií, ktoré slúžia občanom so zdravotným postihnutím, neskôr navštívi vybrané školy, neziskovú organizáciu Vstúpte či Mestské centrum sociálnych služieb v Malackách. 

Popoludní sa budú môcť s komisárkou stretnúť občania. Majú tak jedinečnú možnosť konzultovať s ňou svoje podnety vo veci porušovania alebo ohrozovania práv osôb so zdravotným postihnutím.  Stretnutie sa uskutoční v čase od 15.30 do 17.00 h v zasadačke Mestského úradu na Bernolákovej ulici na 5. poschodí. 

„Prioritou našej práce je odstraňovanie predsudkov spoločnosti, nedostatočnej empatie s problémami ľudí so zdravotným postihnutí a neochoty riešiť životné podmienky ľudí so zdravotným postihnutím tak, aby sa čo najviac priblížili životným podmienkam ľudí bez zdravotného postihnutia,“ hovorí komisárka Zuzana Stavrovská ktorá osobne pozýva obyvateľov na stretnutie. 
 

-ts-
Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok