18. 1. 2018
Deň s komisárkou pre osoby so zdravotným postihnutím
V stredu 24. januára navštívi Malacky komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím  Zuzana Stavrovská. Podstatou jej činnosti je špecializovaná verejná ochrana práv ľudí so zdravotným postihnutím. Najskôr sa stretne s primátorom a zástupcami organizácií, ktoré slúžia občanom so zdravotným postihnutím, neskôr navštívi vybrané školy, neziskovú organizáciu Vstúpte či Mestské centrum sociálnych služieb v Malackách. 

Popoludní sa budú môcť s komisárkou stretnúť občania. Majú tak jedinečnú možnosť konzultovať s ňou svoje podnety vo veci porušovania alebo ohrozovania práv osôb so zdravotným postihnutím.  Stretnutie sa uskutoční v čase od 15.30 do 17.00 h v zasadačke Mestského úradu na Bernolákovej ulici na 5. poschodí. 

„Prioritou našej práce je odstraňovanie predsudkov spoločnosti, nedostatočnej empatie s problémami ľudí so zdravotným postihnutí a neochoty riešiť životné podmienky ľudí so zdravotným postihnutím tak, aby sa čo najviac priblížili životným podmienkam ľudí bez zdravotného postihnutia,“ hovorí komisárka Zuzana Stavrovská ktorá osobne pozýva obyvateľov na stretnutie. 
 

-ts-
Ďalšie
Práca
Oznamy
9. 7. 2024
Centrum voľného času hľadá vychovávateľa

Centrum voľného času v Malackách hľadá kreatívneho, všestranného, flexibilného, zodpovedného,…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
8. 7. 2024
Vojtech Planka vystúpil na Gerlach

Rekreačný bežec a zanietený turista Vojtech Planka zdolal pred pár dňami Gerlachovský štít. Vôbec…

Zobraziť celý článok