25. 5. 2015
Deň rodiny už 7. júna

Celoslovenská oslava rodiny s názvom Deň rodiny sa uskutoční aj v našom meste. Podujatie organizuje Spojená škola sv. Františka Assiského a mesto Malacky. Záštitu nad podujatím prebral primátor mesta Juraj Říha.

Hlavným koordinátorom osláv je Fórum kresťanských inštitúcií. „Zámerom je poukázať na rodinu ako najdôležitejšiu a nenahraditeľnú hodnotu pre zdravý a komplexný rast človeka. Je to miesto, kde sa učíme milovať a komunikovať s druhými, kde nadobúdame schopnosť tvoriť pevné a trvalé vzťahy,“ povedal riaditeľ spojenej školy D. Masarovič.

Pre všetkých, ktorí majú chuť sa zúčastniť, bude pripravený bohatý program na školskom dvore cirkevnej školy na Kláštornom námestí. Usporiadatelia sľubujú množstvo zážitkových spoločenských aktivít pre deti a rodiny – športové a rodinné hry, tvorivé dielne, jazdu na koni, maľovanie na tvár, kultúrny program detí z cirkevnej školy, ukážky historického šermu, streľbu z luku a starobylé rímske hry.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na dve výnimočné vystúpenia. So svojím hudobno-tanečným predstavením sa predvedie obľúbená detská speváčka Mia Kráľová a uskutoční sa aj koncert speváčky Janais. V rámci programu sa môžete zúčastniť aj na moderovanej diskusii so zaujímavými ľuďmi – rehoľníkmi, a to pri príležitosti Roku zasväteného života. Nebudú chýbať ani mnohé detské atrakcie (trampolína, nafukovací hrad, hojdačky), predaj kníh a DVD nosičov o rodine a výchove, predaj ručných výrobkov detí, občerstvenie (vrátane ponuky nedeľného obeda pre celú rodinu).

„Pozývame všetkých Malačanov a obyvateľov okolitého regiónu, aby prišli prežiť spolu s nami krásny a radostný deň, ktorý chce vyzdvihnúť význam rodiny pre lepšiu budúcnosť nás všetkých,“ pozýva D. Masarovič.


Text: N. Slobodová/SŠSFA, foto: -tabu-

 

Ďalšie
Voľný čas
Podujatia
18. 7. 2024
Modelárska šou už tento víkend

Prvé tohoročné letné stretnutie leteckých modelárov sa uskutoční už tento víkend (20. a 21. júla).…

Zobraziť celý článok
Šport
Voľný čas
17. 7. 2024
Cyklotrasy: otázky verejnosti (3)

Náš seriál opravidlách cestnej premávky na cyklotrasách avich okolí pokračuje ďalším dielom. Znovu…

Zobraziť celý článok