11. 4. 2014
Deň narcisov aj v uliciach Malaciek

Dnes (11. apríla) sa na Slovensku uskutočňuje už 18-ty Deň narcisov. Ulice miest sa hemžia dobrovoľníkmi, ktorí zbierajú finančné príspevky na podporu Ligy proti rakovine. Dobrovoľníci nechýbajú ani v Malackách.

Symbolom prejavu podpory a spolupatričnosti s onkologickou diagnózou je narcis, ktorý venujú dobrovoľníci všetkým prispievajúcim. „Výnos zbierky bude opätovne použitý na realizáciu programov, aktivít a projektov v prospech pacientov a ich rodín, na podporu medicínskych a výskumných projektov i na edukačné a informačné aktivity pre zdravú populáciu,“ píše sa na oficiálnom webe Ligy proti rakovine.

Tohtoročná zbierka má i svoje posolstvo „Deň, keď sú slová zbytočné” –  oslovuje všetkých, ktorí chcú pomôcť  bez zbytočných rečí. Často máme dobré úmysly, chceme pomôcť, ale v behu dní mnohokrát praktický skutok „odložíme” na neskôr a hoci v dobrej vôli, mnohokrát i zabudneme, čo sme chceli urobiť. Deň narcisov je jeden deň v roku, kedy pomôcť je veľmi jednoduché a nevyžaduje od nikoho veľa plánovania či času.

Po minulé roky sa objavili prípady, keď narcisy rozdávali podvodníci, ktorí nepatrili k Lige proti rakovine. A finančné prostriedky tak putovali nevedno kam. Tento rok preto Liga proti rakovine zaviedla opatrenia, vďaka ktorým spoľahlivo spoznáte dobrovoľníkov. Tí majú na sebe oranžovú vestu, ktorá je označená nápisom Deň narcisov 2014. V hornom krúžku má každý dobrovoľník svoje identifikačné číslo a na chrbte logo Ligy proti rakovine. Dobrovoľné príspevky môžete vhadzovať do modro-žltej pokladničky.

Ak náhodou dnes dobrovoľníkov nestretnete existujú aj ďalšie možnosti podpory.
– ľubovoľným finančným príspevkom na účet zbierky č. 2629740400/1100,
– zaslaním SMS s ľubovoľným textom na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov v termíne od 31. 3 do 18. 4. 2014.
* Cena jednej SMS je 2 €. Operátori odvedú na zbierku celú túto sumu a samotné zaslanie SMS zákazníkovi nespoplatňujú.
Všetky informácie o identifikačných znakoch zbierky nájdete i na www.dennarcisov.sk .

N. Slobodová, zdroj: www.lpr.sk

Ďalšie
Voľný čas
Spoločnosť
Celomestské podujatia
Kultúra
6. 12. 2023
Horí prvá sviečka na adventnom venci

Kostolom Nepoškvrneného počatia Panny Márie v Malackách sa vnedeľu 3. decembra niesli tóny…

Zobraziť celý článok
Bezpečnosť
Oznamy
4. 12. 2023
Plán činnosti vo vojenskom obvode na mesiac december 2023

ilustr. foto: www.mod.gov.sk Kompletné info na www.mosr.sk

Zobraziť celý článok