11. 4. 2014
Deň narcisov aj v uliciach Malaciek

Dnes (11. apríla) sa na Slovensku uskutočňuje už 18-ty Deň narcisov. Ulice miest sa hemžia dobrovoľníkmi, ktorí zbierajú finančné príspevky na podporu Ligy proti rakovine. Dobrovoľníci nechýbajú ani v Malackách.

Symbolom prejavu podpory a spolupatričnosti s onkologickou diagnózou je narcis, ktorý venujú dobrovoľníci všetkým prispievajúcim. „Výnos zbierky bude opätovne použitý na realizáciu programov, aktivít a projektov v prospech pacientov a ich rodín, na podporu medicínskych a výskumných projektov i na edukačné a informačné aktivity pre zdravú populáciu,“ píše sa na oficiálnom webe Ligy proti rakovine.

Tohtoročná zbierka má i svoje posolstvo „Deň, keď sú slová zbytočné” –  oslovuje všetkých, ktorí chcú pomôcť  bez zbytočných rečí. Často máme dobré úmysly, chceme pomôcť, ale v behu dní mnohokrát praktický skutok „odložíme” na neskôr a hoci v dobrej vôli, mnohokrát i zabudneme, čo sme chceli urobiť. Deň narcisov je jeden deň v roku, kedy pomôcť je veľmi jednoduché a nevyžaduje od nikoho veľa plánovania či času.

Po minulé roky sa objavili prípady, keď narcisy rozdávali podvodníci, ktorí nepatrili k Lige proti rakovine. A finančné prostriedky tak putovali nevedno kam. Tento rok preto Liga proti rakovine zaviedla opatrenia, vďaka ktorým spoľahlivo spoznáte dobrovoľníkov. Tí majú na sebe oranžovú vestu, ktorá je označená nápisom Deň narcisov 2014. V hornom krúžku má každý dobrovoľník svoje identifikačné číslo a na chrbte logo Ligy proti rakovine. Dobrovoľné príspevky môžete vhadzovať do modro-žltej pokladničky.

Ak náhodou dnes dobrovoľníkov nestretnete existujú aj ďalšie možnosti podpory.
– ľubovoľným finančným príspevkom na účet zbierky č. 2629740400/1100,
– zaslaním SMS s ľubovoľným textom na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov v termíne od 31. 3 do 18. 4. 2014.
* Cena jednej SMS je 2 €. Operátori odvedú na zbierku celú túto sumu a samotné zaslanie SMS zákazníkovi nespoplatňujú.
Všetky informácie o identifikačných znakoch zbierky nájdete i na www.dennarcisov.sk .

N. Slobodová, zdroj: www.lpr.sk

Ďalšie
Bezpečnosť
Oznamy
14. 6. 2024
Dnes o 12.00 h bude skúška sirén

V piatok 14. júna sa o 12.00 h na celom území Slovenska uskutoční preskúšanie varovnej siete sirén…

Zobraziť celý článok
Samospráva
Rozvoj
13. 6. 2024
Podcast MALACKY NAHLAS - 7. diel

Vďaka dotácii vyše 1,5 milióna eur sa bude revitalizovať vnútroblok na Záhoráckej. Čo všetko to…

Zobraziť celý článok