31. 5. 2013
Deň detí s rozprávkami

Deň detí na kúpalisku sa síce pre počasie odkladá, ale krásne MDD predsa len v Malackách bude. V kine sú pripravené rozprávky, ktoré vás prenesú do sveta fantázie, dobrodružstva a zábavy.

V sobotu o 14.00 h. premieta malacké kino Neuveriteľné dobrodružstvá Tada Jonesa. Tad od malička túžil byť archeológom, no vyrástol z neho len rojko staviteľ. Vďaka náhodnej zámene sa vydáva na expedíciu plnú dobrodružstiev. Pri záchrane strateného mesta Inkov ho sprevádza krásna a inteligentná výskumníčka Sara, peruánsky „vždy-pripravený“ obchodník Freddy, jeho verný pes Jeff a nemý papagáj.

tad2 tad3

Hneď po Tadovi, o 16.00 h. bude nasledovať  rozprávka, v ktorej je všetko tak trochu inak. Kovář z Podlesí je nová česká rozprávka s Bolkom Polívkom v hlavnej úlohe. Kľúčovou témou je rozprávkový súboj dobra so zlom, snaha o získanie pravej lásky a objavenie naozajstného priateľstva. Tvorcovia odvážne skombinovali tri technológie – v rozprávke hrajú herecké hviezdy spoločne s klasickými bábkami (pán Křeček a pán Veverka) a s postavou Draka, ktorá je vytvorená počítačovou 3D animáciou. Výrazný vizuálny a magický štýl dodal filmu František A. Skála (syn výtvarníka Františka Skálu). Popri Bolkovi Polívkovi a Drakovi sa v Podlesí predstavia tiež Josef Somr, Milan Markovič, Ivana Chýlková alebo Szidi Tobias.

Na mestečko Podlesí a jeho okolie je vrhnutá kliatba, ktorou môže zlomiť Toník, synovec miestneho kováča. A ako? Tým, že zbaví kraj zlých ježibáb, na ktoré sa kedysi premenili dobré víly. Z ich pazúrov musí zachrániť milovanú Bětku a súčasne zbaviť Podlesí draka. Toník je sirota, vyrastá u svojrázneho strýka kováča. A pretože kováč je jednak vojnový invalid a jednak trošku lenivec, premenil Toník jeho kováčsku dielňu na miesto plné vynálezov, ktoré majú strýčkovi uľahčiť život. A na obsluhu rôznych strojčekov, strojov a čarovných mašiniek vycvičil pána Křečka a pána Veverku.
Túto rozprávku si môžete v malackom kine pozrieť aj v nedeľu o 16.00 h.

kovar kovar2 

Svoje deti môžete zobrať aj do Malackého kaštieľa, kde si môžu pozrieť fotografie bobrov. Toto zvieratko je celkom fotogenické a napriek tomu, že je plaché, troch prírodovedcov nechalo nahliadnuť do svojho života. Na fotografiách je zachytené, ako si bobor stavia príbytok, ako zháňa potravu či ako ho potrápili povodne pre pár rokmi. Fotografom sa dokonca podarilo zachytiť aj narodenie mladých bobríčat. Sledovali ako rastú a hrajú sa. Výstava sa už pomaly končí, tento víkend je posledný, kedy ju môžete vidieť. Nezmeškajte príležitosť a nazrite do života bobrej rodiny.

bobor bobor2

Viac fotografií z výstavy si môžete pozrieť TU.

Viac o výstave TU.

– mija –

Ďalšie
Šport
12. 6. 2024
Patrik Koch si zahral NHL, v zámorí zostáva

Hokejového obrancu a rodáka z Malaciek Patrika Kocha čaká sťahovanie. Jeho klub Arizona Coyotes,…

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
11. 6. 2024
Zberný dvor na Partizánskej bude zatvorený

Od piatku 14. júna do stredy 19. júna bude zberný dvor na Partizánskej ul. ZATVORENÝ.V prípade…

Zobraziť celý článok