5. 2. 2014
Dbajte na svoju bezpečnosť

S ohľadom na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, a to najmä s prihliadnutím na chodcov, vás upozorňujeme na účinnosť novely zákona o cestnej premávke

Od začiatku tohto roka majú chodci povinnosť za zníženej viditeľnosti chrániť sa reflexnými prvkami alebo reflexným odevom počas pohybu po vozovke nielen mimo obce, ale aj v obci.

Vyzývame preto všetkých občanov, aby si v záujme vlastnej bezpečnosti a bezpečnosti svojich blízkych zabezpečili reflexné prvky pre všetkých členov domácnosti a aby dbali na to, aby nimi boli vždy dôsledne označení. Toto reflexné označenie vám zaručí byť videný nielen za zníženej viditeľnosti, ale aj v daždivom a hmlistom počasí.

Reflexné prvky je možné kúpiť v rôznych predajniach, napr. v hypermaketoch, v papiernictvách, v obchodoch so športovými potrebami či elektronikou. V prípade, že by ste sa ako chodci vo vlastnom záujme za zníženej viditeľnosti počas pohybu po vozovke v obci alebo mimo nej reflexnými prvkami nechránili, hrozí vám v zmysle už spomínanej novely bloková pokuta až do výšky 100 eur.

Text: -Krajské riaditeľstvo Policajného zboru-, foto: -tabu-

Ďalšie
Cestovný ruch
22. 5. 2024
TIK je na novom mieste

Turisticko – informačná kancelária mesta už sídli na novej adrese: v pavilóne na Námestí u…

Zobraziť celý článok
Šport
22. 5. 2024
Futbalisti zobrali bod lídrovi

A-tím Žolíka získal zvýjazdu do Zvolena sympatický bod, keď proti priebežnému lídrovi tabuľky…

Zobraziť celý článok