12. 7. 2018
Dávid Michálek na boxerskom elitnom turnaji bronzový
Elitný turnaj v olympijskom boxe World Cup, ktorý sa konal v nemeckom Halle, privítal aj športovcov svetových boxerských veľmocí ako Rusko, USA, či Kuba. Medzi boxermi zo 17 krajín, ktoré do každej hmotnostnej kategórie priviezli olympijských víťazov, majstrov sveta či európskych šampiónov, sa nestratil ani náš Dávid Michálek. Domov priniesol mimoriadne cennú bronzovú medailu.

20-ročný boxer z Malaciek už tento rok uspel v reprezentačnom drese. Bolo to na februárovom turnaji Bocskai, kde pre Slovensko vybojoval po troch ťažkých dueloch striebornú medailu. Výpravu Slovenska na svetový pohár, ktorú tvorilo 7 boxerov, viedli reprezentačný tréner Pavol Hlavačka a prezident Slovenskej boxerskej federácie Tomi „Kid“ Kovács. Dávid štartoval v hmotnosti do 91 kg, kde čelil svetovej boxerskej elite a žreb nebol vôbec milosrdný. Počítač mu vyžreboval o hlavu vyššieho ruského reprezentanta Arslanbekova. Rus sa na podujatie do svojho tímu kvalifikoval víťazstvom prestížneho turnaja Memoriál Korotkov.
Dávid bol najmenej skúseným, najmladším a zároveň najmenším boxerom celej kategórie. Na turnaj  síce prišiel fyzicky veľmi dobre pripravený, no na takéto silné podujatie, navyše po knokautovej prehre a nepríjemnom zranení nosa, ktoré utrpel na aprílových majstrovstvách Európy, sa psychická pohoda hľadá len veľmi ťažko.
Do prvého kola proti Rusovi vstúpil veľmi neisto a nesústredene, no to sa zmenilo po prestávke pred druhým kolom. Dávid sa skoncentroval, začal sa riadiť pokynmi trénerov, postupoval disciplinovane a vytváral tlak. Po druhom kole bol duel vyrovnaný a ak chcel Dávid pomýšľať na medailu, musel zvýšiť tempo. Z úderových výmen odchádzal posledný, pričom inkasoval menej ako vysoký Rus a jeho bojovné srdce a neustávajúca práca sa zastavili až so záverečným gongom. Štyria z piatich rozhodcov označili za víťaza Malačana.
Tu sa ale cesta nášho boxera na turnaji skončila, pretože po inkasovaných úderoch sa ozvalo zranenie nosa a tréneri sa správne rozhodli do semifinále ho nepustiť. Dávid sa hneval. Chcel prehrať v ringu. Jeho cesta sa skončila cenným víťazstvom nad silným Rusom, ktoré znamenalo bronzovú medailu. Náš mladý boxer stál na stupni víťazov spolu s  dvojnásobným majstrom sveta a bronzovým medailistom z olympiády!

Text a foto: ABC Malacky
Ďalšie
Oznamy
7. 12. 2023
V piatok bude hlasitá skúška sirén

Ministerstvo vnútra SR oznamuje, že vpiatok 8. decembra o12.00 h bude akustické preskúšanie…

Zobraziť celý článok
Spoločnosť
Kultúra
Podujatia
7. 12. 2023
Benefičný koncert Vstúpte pohladil dušu

Nezisková organizácia Vstúpte, ktorá sa venuje ľuďom s mentálnym postihnutím v našom meste,…

Zobraziť celý článok