24. 4. 2014
Daniel Hevier malackým deťom
Spisovateľ, básnik, textár a celkovo multifunkčný umelec Daniel Hevier navštívil Malacky, kde sa stretol so žiakmi dvoch škôl. Najprv sa predstavil žiakom 2. stupňa v ZŠ na Štúrovej ulici, kde nielen zaujímavo rozprával o svojej práci – o písaní, maľovaní, písaní textov a všeličom inom, ale aj spieval, rappoval, hral na klávesových nástrojoch či bubnoval.

Popri tom dostali priestor aj deti. Zaujímalo ich všeličo, napríklad ako pán spisovateľ zistil, že vie písať, čo robí, keď nepíše, ako strávil Veľkú noc a či rád umýva riad… Dozvedeli sa, že v školskom veku písal básničky svojej prvej láske, ktorá mu trvala desať rokov, že nevie oddychovať, že nerád cestuje a vie už písať tak automaticky, ako práčka perie, keď stisneme ten správny gombík…

Popoludní Daniel Hevier navštívil aj Spojenú školu M. Olšovského. Najskôr sa venoval mladším deťom a predstavil sa im podobne ako predtým v ZŠ na Štúrovej ulici. Potom sa spolu so staršími študentmi naladili na odbornejšiu nôtu a na kurze tvorivého písania spolu nahliadli do tajov literárnej tvorby.

Text, foto: T. Búbelová
Ďalšie
Šport
19. 6. 2024
Zo stolnotenisového Pezinka prišla dobrá správa

Naši mladší žiaci Martin Sloboda a Róbert Žáček vybojovali na majstrovstvách kraja v družstvách 2.…

Zobraziť celý článok
Šport
19. 6. 2024
Fantastický úspech ZŠ Štúrova

Na školských športových majstrovstvách Slovenska v Šamoríne vystúpili dievčatá vo vybíjanej aj…

Zobraziť celý článok