20. 3. 2017
Ďalšie dve triedy plné škôlkarov
Zrekonštruovaný pavilón Materskej školy na Bernolákovej ulici (bývalé jasle) dnes ráno ožil: do dvoch nových tried nastúpili naši najmenší škôlkari. Pavilón podstúpil kompletnú rekonštrukciu, ktorá sa začala v októbri 2016. V piatok 17. marca popoludní bol za prítomnosti vedenia mesta, poslancov MsZ, vedenia materskej školy a členov Rady MŠ slávnostne otvorený. „Nový pavilón pre 46 detí je oddnes v prevádzke a nastúpilo aj ďalších 22 detí, ktoré dosiahnu 3 roky do konca júla. Malacky tak dosiahli stav, keď sme uspokojili požiadavky všetkých rodičov na zaradenie ich detí do škôlky. Máme dokonca takú rezervu v kapacite, že v septembri môžu nastúpiť už deti mladšie ako 2,5 roka. U nás rodičia nemusia v noci čakať na poradie. Stali sme sa ukážkovým unikátom v Bratislavskom kraji a možno aj na celom Slovensku,“ povedal primátor Juraj Říha. 
Pavilón bol v havarijnom stave a niekoľko rokov sa nepoužíval. Z pôvodnej budovy sa zachoval iba pôvodný železobetónový skelet a strešná konštrukcia. Všetko ostatné, vrátane rozvodov, je nové (steny, obklady, izolácie, vnútorné vybavenie). Novú tvár dostalo aj okolie pavilónu, kde pribudli nové chodníky so záhonmi a nájazdová rampa pre kočíky.
Za predchádzajúce dva roky Malacky investovali do materskej školy milión eur, čo je historicky najvyššie číslo. Primátor hovorí, že tento rok sa počíta so sumou okolo 450 tisíc:  „Splácame tak modernizačné dlhy, keďže v tejto oblasti sa dlhé roky neinvestovalo.“ Vlani počas leta a jesene bol zrekonštruovaný hlavný pavilón MŠ na Bernolákovej. Aktuálne sa pripravuje verejné obstarávanie na rekonštrukciu MŠ Hviezdoslavova, cez letné prázdniny sa plánuje zateplenie budovy na Rakárenskej a do konca tohto roka by mala byť dokončená rekonštrukcia areálu na Bernolákovej. 

Text: Ľ. Pilzová, foto: S. Osuský


Ďalšie
Šport
27. 9. 2023
Okolo ringu:  boxerský maratón

Pred pár dňami sa vDubnici nad Váhom konal 8-hodinový maratón II. Slovenskej ligy boxu (SLB). V…

Zobraziť celý článok
Služby
Oznamy
27. 9. 2023
Prerušenie dodávky pitnej vody na Martina Benku a Jána Hollého

Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) oznamuje, že počas pondelka 9. októbra 2023 musí prerušiť…

Zobraziť celý článok